آفتاب

ادعای جنجالی علیپور درباره نقش بعضی مربیان در دوپینگ بازیکنان!رییس کمیته صیانت سازمان لیگ در خصوص ادعای بازیکن لیگ یکی در مورد دوپینگ توضیح می دهد.

خبرآنلاین: بازیکن سابق سرخپوشان پاکدشت اتهام بزرگی به مهدی پاشازاده زد. او که سال گذشته به خاطر دوپینگ 4 سال از فوتبال محروم شد، حالا می گوید پاشازاده عامل دوپینگش بوده است. ماهی در تازه ترین مصاحبه خود گفت سرمربی سابق سرخپوشان به او و دیگر بازیکنان آمپول هایی می داد تا تزریق کنند. بعد از این ادعاهای عجیب ماهی حجت الاسلام علیپور رئیس کمیته صیانت سازمان لیگ توضیحاتی می دهد.

*آقای علیپور ماهی بازیکن سابق سرخپوشان پاکدشت اعلام کرده مهدی پاشازاده به او و دیگر بازیکنان آمپول می‌داد و به همین خاطر دوپینگش سال گذشته مثبت شد.
-ببینید ما معمولا به صورت رندم تیم ها را چک می کنیم. سرخپوشان هم از جمله تیم هایی بود که ما آنها را چک می کردیم. بعضی وقت ها بدون اطلاع افسران دوپینگ به اردوی تیم ها می‌رفتند و تست می گرفتند. امسال هم داریم همین کار را می کنیم. برای بازی های باقی مانده لیگ یک و لیگ برتر قطعا بحث تست دوپینگ را خواهیم داشت. طی جلساتی که با کمیته پزشکی داشتیم، قرار شده ماموریت ویژه در هفته های آخر گرفتن همین تست های دوپینگ باشد.

*در مورد نمونه ماهی بحث یا ابهامی وجود ندارد؟
-خب ایشان دوپینگ کرد و حکم محرومیت برایش صادر شد. ببینید بازیکن نمی‌تواند بگوید تدارکات، مربی، ماساژور، پزشک یا مدیر من را دوپینگی کرده اند. هر فردی نسبت به عمل و اقدام خودش مسئولیت دارد. صراحت در قراردادها هم این موارد ذکر شده است. قبلا بعضی مربیان در زمینه دوپینگی کردن بازیکنان خبره و شهره بودند. ما به شکل خاصی این مربیان و تیم هایشان را کنترل می کردیم. ولی یک بحث مهم درباره مواردی چون موارد ماهی وجود دارد. اینکه چرا بازیکن تمکین کرده و در آن زمان ما را در جریان قرار نداده است؟ ماهی باید همان موقع به ما این موضوع را اعلام می کرد.

*حرف های او قابل پیگیری است؟
-ما به عنوان یک خبر این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

*منظورتان چیست؟
-یعنی پیگیری می کنیم و ببینم آیا اصلا او چنین اظهاراتی داشته؟ بعد توضیحاتش را می شنویم.

    بازیکن نمی‌تواند بگوید تدارکات، مربی، ماساژور، پزشک یا مدیر من را دوپینگی کرده اند. هر فردی نسبت به عمل و اقدام خودش مسئولیت دارد. صراحت در قراردادها هم این موارد ذکر شده است.

*ممکن است پاشازاده هم دعوت شود؟
-باید ابتدا توضیحات ماهی را بشنویم اگر حرف هایش صحت داشته باشد طبیعتا تمام افراد مرتبط به این موضوع را دعوت خواهیم کرد. این را هم بگویم ما یک کارگروهی در سازمان لیگ برای همین مسئله دوپینگ داریم. اگر مورد مشکوکی باشد سریعا بررسی خواهیم کرد. قرار است افسران مبارزه با دوپینگ هم به صورت غافلگیر کننده تست هایی بگیرند.

*شما گفتید بعضی مربیان در این زمینه خبره و شهره بودند. یعنی واقعا چنین چیزی صحت داشته؟
-بله، برای ما ثابت شد که بعضی مربیان باعث دوپینگ بازیکنان می شدند. همان موقع هم حکم محرومیت هایی دادیم که دقیقا به خاطر همین مسئله بود.