آفتاب

به مناسبت عید سعید قربان؛

رهبر انقلاب تا ساعاتی دیگر با مردم صحبت می‌کنندحضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی تا ساعاتی دیگر به مناسبت عید سعید قربان با ملت شریف ایران مستقیم سخن می‌گویند.

 ایرنا: سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب قرار است ساعت ۱۱.۳۰ صبح امروز - جمعه - از شبکه‌های مختلف صدا و سیما و همچنین از پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR و حساب‌های این پایگاه در شبکه‌های اجتماعی به‌صورت زنده پخش شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه هشتم مردادماه در پیامی به مناسبت فرارسیدن ایام حج به تبیین دلایل اهمیت این فریضه الهی پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این پیام حج ابراهیمی را نمایش توانایی‌های سخت و نرم امت اسلامی دانستند. امتی که در دیدگاه رهبری مصلحت امروز آن عمل به فرمان سرنوشت ساز وحدت در قرآن است و تنها در سایه آن می تواند از جسم و جان خود در برابر کانون های فساد و ظلم حفاظت کند.

ایشان در شرایط حج امسال را به واسطه همه گیری بیماری کرونا، دستخوش اندوه و حسرت مومنان و مبتلا به احساس فراق و ناکامی مشتاقان دانستند اما تاکید کردند: «این محرومیت، کوته‌مدت است و بحول و قوه‌ی الهی دیر نخواهد پایید، لکن درس آن، که قدردانستن نعمت بزرگ حج است، باید ماندگار شود و ما را از غفلت برهاند.»

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از پیام حج امسال، با مرور فرمان های مهم و سرنوشت‌ساز قرآن تاکید کردند: «امروز مانند همیشه و بیش از همیشه، مصلحتِ الزامی امت اسلامی، در وحدت است؛ وحدتی که ید واحده در برابر تهدیدها و دشمنی‌ها پدید ‌آوَرَد و بر سر شیطان مجسّم، آمریکای متجاوز و غدار و سگ زنجیری‌اش رژیم صهیونیستی، رعدآسا فریاد کشد و در برابر زورگویی‌ها، شجاعانه سینه سپر کند.» فراموشی این فرمان های قرانی از سوی مسلمانان می تواند دست غارتگران را در زورگویی علیه آن ها بازتر کند و به همین دلیل است که رهبری تاکید کردند: «این فرمان های مهم و سرنوشت‌ساز، هرگز نباید از منظومه‌ فکری و ارزشی ما مسلمانان جدامانده و به‌دست فراموشی سپرده شود.»

حضرت آیت الله خامنه ای از اهتمام ایران برای کمک به فلسطین مظلوم، دلسوزی برای پیکر مجروح یمن و دغدغه‌ مسلمانان زیر ستم در هر نقطه‌ جهان سخن گفتند.

ایشان در نصیحتی به سران کشورهای مسلمان، آنها را از این که به جای تکیه به برادر مسلمان خود به آغوش دشمن پناه ‌برند، برای سود شخصی چند روزه، تحقیر و زورگویی دشمن را تحمل‌کنند، چوب حراج به عزت و استقلال ملت خود زنند، بقاء رژیم غاصب و ظالم صهیونیست را بپذیرند و پنهان و آشکار دست دوستی به آنان ‌دهند، برحذر داشتند.
وبگردی