آفتاب

بوسه بَرجام؛ تاریخ‌سازی پرسپولیس با پوکر قهرمانیتیم فوتبال پرسپولیس با برتری دو بر یک مقابل نفت مسجدسلیمان برای چهارمین دوره متوالی به قهرمانی لیگ برتر رسید و تاریخ‌سازی کرد.

امشب (جمعه) در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های ایران، نفت مسجدسلیمان در خانه خود به مصاف پرسپولیس رفت که این بازی با برتری دو بر یک شاگردان «یحیی گل‌محمدی» به اتمام رسید تا پرسپولیس با رسیدن به امتیاز ۶۲ و در فاصله چهار هفته به اتمام فصل جاری، قهرمانی‌اش را قطعی کند.

با این اوصاف پرسپولیس برای چهارمین دوره متوالی قهرمان شد و پوکر کرد تا تاریخ‌سازی کند. سرخپوشان پایتخت تنها تیمی هستند که موفق به کسب چهار عنوان قهرمانی متوالی می‌شوند.

پرسپولیس امشب توانست زودهنگام‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر باشگاه‌های ایران را هم به نام خود ثبت کند.

همچنین این ششمین قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر باشگاه‌های ایران است.

این دیدار در ورزشگاه شهیدبهنام محمدی و با قضاوت «سیدرضا مهدوی» برگزار شد.

پرسپولیس که برای قطعی کردن قهرمانی خود نیاز به برتری داشت از همان ابتدا کار را تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه دوم می‌توانست به گل برسد که ضربه «بشار رسن» با فاصله اندکی از دروازه میزبان به بیرون رفت.

در دقیقه نهم اشتباه خط دفاعی پرسپولیس موجب شد که نفت در آستانه گلزنی قرار بگیرد، اما «مجید عیدی» این بخت را از دست داد.

در دقیقه ۲۵ «احمد الجبوری» مهاجم نفت با چرخشی تماشایی و شوتی سنگین، دروازه پرپسولیس را تهدید کرد که «رادووشویچ» مانع از باز شدن دروازه میهمان شد.

در دقیقه ۳۹ ارسال «مهدی شیری» را «علی علیپور» با ضربه سر تماشایی به گل نخست پرسپولیس تبدیل کرد.

در وقت‌های تلف شده «محمدحسین کنعانی‌زادگان» با ضربه سر گل دوم پرسپولیس را به ارمغان آورد اما کمک داور پرچم خود را به نشان آفساید بالا برد تا گل مردود اعلام شود.

بازیکنان پرسپولیس نیمه دوم را با احتیاط آغاز کردند تا با حفاطت از برتری خود بتوانند عنوان قهرمانی را قطعی کنند.

در دقیقه ۵۸ کار هماهنگ بازیکنان میهمان موجب شد تا «مهدی عبدی» مهاجم جوان پرسپولیس به راحتی گل دوم پرسپولیس را به ارمغان آورده و قهرمانی تیمش را قطعی کند.

در دقیقه هفتادم توپ به دست «سیدجلال حسینی» برخورد کرد تا داور به سود نفت اعلام پنالتی کند.

«حسین ابراهیمی» پشت توپ ایستاد و گل نخست میزبان را به نام خود ثبت کرد.

در دقایق باقی مانده اتفاق خاصی رخ نداد تا بازی با برتری میهمان به اتمام رسیده و پرسپولیس جشن قهرمانی بگیرد.

ترکیب نفت مسجدسلیمان

احمد گوهری، حامد نورمحمدی، آرمان قاسمی، مجید عیدی، پیام ملکیان، علیرضا علیزاده، صادق صادقی(مهدی زبیدی)، حسین ابراهیمی، سجاد جعفری، احمد الجبوری (امید سینگ) و میرهادی میرجوان (محمدامین اسدی)

ترکیب پرسپولیس

بوژیدار رادوشوویچ، سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری، وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، احمدنوراللهی، بشار رسن(امیر روستایی)، سیامک نعمتی(امید عالیشاه)، علی علیپور (سعید حسین‌پور) و مهدی عبدی(محمداحسان حسینی)