آفتاب

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شودوزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور و محدودیت‌های مالی، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرا می‌شود.

خبرآنلاین : «محمد شریعتمداری» در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری‌ افزود: حداکثر توان خود را برای حل مشکلات بازنشستگان به کار خواهیم گرفت.
وی یکی از مهمترین مطالبات بازنشستگان را همسان‌سازی حقوق آنان دانست و گفت: این موضوع با همکاری سازمان برنامه و بودجه، خزانه کل کشور و کمیسیون اقتصادی دولت تصویب شده و دولت با وجود همه محدودیت‌های مالی آن را اجرا می‌کند.
وزیر تعاون با استقبال از اجرای طرح «یاری» در صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات و فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه برای تامین کالاهای مصرفی بازنشستگان، خواستار افزایش رقم پرداختی و نیز افزایش تعداد اقساط از سوی بانک صادرات و نیز تنوع و کیفیت کالاها و محصولات فروشگاه‌های زنجیره ای رفاه شد.
شریعتمداری افزود: در جریان واگذاری صندوق مالی «دارا یکم»، اقدامات قابل توجهی برای مشارکت بازنشستگان از سوی صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده که باید به شکلی قوی‌تر در روند بورسی شدن هلدینگ‌ها و شرکت‌های این صندوق هم ادامه یابد.
وی تصریح کرد: لازم است در زمینه شفافیت هرچه سریع‌تر، اقدامات لازم صورت گیرد تا همه بازنشستگان بتوانند از ترکیب مدیریتی صندوق، شرکت‌ها و هلدینگ‌های آن و میزان ارقام پرداختی مدیران مطلع شوند.
شریعتمداری افزود: اقدام مهم دیگر در حوزه شفافیت انتشار ترازنامه مالی همه شرکت‌های بورسی تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی کشوری در «کدال» است که از طریق آن همه کارشناسان می‌توانند وضعیت شرکت‌های سودده و زیان‌ده را تحلیل کنند که اطلاعات آن در سایت خود صندوق بازنشستگی نیز موجود است.
وی حفاظت از اموال بازنشستگان را مسئولیت مهم و سرلوحه فعالیت‌های مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری دانست و گفت: با آنکه این صندوق در شرایط کنونی اتکای زیادی به بودجه عمومی دولت دارد، اما تلاش می‌شود با حداکثر بازدهی از سرمایه بازنشستگان، بخشی از منابع مورد نیاز برای ارائه خدمات مالی و رفاهی تامین شود.
وزیر تعاون الکترونیکی کردن خدمات به ذی‌نفعان را به ویژه در شرایط کنونی یک گام مهم دانست و با تاکید بر توسعه آن، گفت: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در صندوق، حوزه الکترونیکی کردن خدمات به سرعت پیش می‌رود و می‌تواند یک راهبرد برای خدمات رسانی به جامعه بازنشستگان باشد.
شریعتمداری با اشاره به پرداخت ۳۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به سازمان تامین اجتماعی از طریق واگذاری سهام خود در ۹ شرکت بزرگ و با هدف تامین منابع طرح همسان‌سازی، تصریح کرد: با اجرای این طرح، انتظار ۱۴ ساله بازنشستگان تامین اجتماعی محقق خواهد شد.
وی با اشاره به اجرای طرح واگذاری دو درصد سهام شستا با هدف سهامدار شدن بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ابراز امیدواری کرد که روند بورسی شدن و واگذاری سهام شرکت‌ها در مجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هم سریع‌تر عملیاتی شود.وبگردی