آفتاب

زورگیری از شهروندان به بهانه صدور ویزا و اقامت در خارج از کشورباشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سرهنگ دستخال از دستگیری ۴ نفر خبر داد که با ترفند صدور ویزا و اقامت خارج از کشور از شهروندان زورگیری می‌کردند.

سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران گفت: هشتم خرداد ماه یکی از شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کرد، برای تهیه ویزا با به همراه داشتن مبلغ ۱۴۳ هزار یورو به آژانس هواپیمایی واقع در حوالی شیخ بهائی مراجعه کردم و اعضای این آژانس اموالم را با زورگیری، سرقت کردند و از محل متواری شدند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با عنایت به حساسیت موضوع، پرونده به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم قرار می‌گیرد که در گام نخست تحقیقات طی بازدید از محل سرقت مشخص می‌شود سارقان ۳ مرد و یک زن بودند که با اسناد مجعول هویتی آژانس هواپیمایی اجاره کرده و با ترغیب سوژه به آوردن وجوه نقدی به محل آژانس، دست و پا وی را بسته و وجوه نقدی اش را سرقت کردند و متواری شدند.

این مقام انتظامی بیان داشت: کارآگاهان با جمع بندی سرنخ‌های به دست آمده و بهره گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم موفق به شناسایی ۳ تن از سارقان در محدوده جنوب شرق تهران می‌شوند که در یک عملیات موفق پلیسی نهم تیرماه هر ۳ متهم پرونده به نام‌های میلاد، حسن و سینا دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافتند و هر سه متهم پس از دستگیری صراحتاً به زورگیری از مال باخته به سرکردگی خانمی به نام شیما اعتراف کردند.

وی افزود: با انجام اقدامات پلیسی و تلاش شبانه روزی کارآگاهان، بیست و یکم تیرماه سرکرده باند نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و هر ۴ متهم به سرقت از مال باخته به میزان ۴۳ هزار یورو اعتراف کردند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح سرکرده باند و ایادی وابسته حسب دستور بازپرس شعبه ۵ دادسرای ناحیه ۳۴ تهران متهمان با قرار صادره تحت الحفظ برای ادامه تحقیقات و کشف زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت بعنف پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار دارند.
وبگردی