آفتاب

روزی که قرمزها قهرمانی را از آبی‌ها گرفتنداستقلال و نساجی مازندران روز پنجشنبه و در هفته بیست و ششم لیگ برتر روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت؛ در ۱۳ رویارویی مستقیم استقلال ۶ بار پیروز شد و ۲ بار هم طعم شکست را چشیده است.

روزی که دست نشان به حجازی گل زد

استقلال و نساجی مازندران نخستین بار در سال ۱۳۶۳ به مصاف یکدیگر رفتند.

این مسابقه دوستانه در ورزشگاه متقی ساری برگزار شد و ۲ تیم در پایان به تساوی یک بر یک رسیدند. «منصور پورحیدری» سرمربی استقلال بود و «رحیم دست‌نشان» بر روی نیمکت تیم مازندرانی نشست.

«نادر دست‌نشان» که در آن روزها هافبک نساجی بود از روی نقطه پنالتی دروازه  «ناصر حجازی» را باز کرد و «جعفر مختاری‌فرد» بازی را به تساوی کشاند.

روزی که استقلال گلباران شد

دومین دیدار استقلال و نساجی مازندران باز هم دوستانه بود، آنها در قائمشهر به مصاف یکدیگر رفتند و در روزی که آبی‌پوشان تهرانی بسیاری از بازیکنان اصلی خود را در اختیار نداشتند شکست سنگینی را متحمل شدند.

نساجی این جدال را با پیروزی ۵ بر یک به پایان رساند.

اولین پیروزی استقلال در اولین دوره لیگ آزادگان

استقلال و نساجی در اولین دوره لیگ آزادگان به مصاف هم رفتند. این بازی در ورزشگاه آزادی برگزار شد و آبی‌پوشان تهرانی موفق شدند با گل «رضا حسن‌زاده» به برتری یک بر صفر برسند.

تساوی که قهرمانی را از استقلال گرفت

در بازی برگشت که چهارمین رویارویی ۲ تیم محسوب می‌شد، استقلال و نساجی مازندران به تساوی یک بر یک رسیدند. استقلال اگر این جدال را با پیروزی پشت‌سر می‌گذاشت در پایان فصل به جای نایب قهرمانی عنوان اولی را به نام خود ثبت می‌کرد.

پاس تهران با اختلاف ۲ امتیازی و تفاضل کمتر نسبت به استقلال جام را تصاحب کرد.

صعود استقلال در جام حذفی بدون پیروزی

در سال ۷۱ استقلال و نساجی در چهارچوب رقابت‌های جام حذفی ۲ بار به مصاف هم رفتند. در قائمشهر یک بر یک مساوی شدند و در تهران هیچ کدام نتوانستند دروزاه‌های یکدیگر را باز کنند تا آبی‌پوشان تهرانی به واسطه گل زده در خانه حریف راهی مرحله بعدی شوند.

روزی که استقلال چهارتایی شد

در سال ۷۸ و در روزی که «سکوموروخوف» بر روی نیمکت آبی‌پوشان پایتخت می‌نشست، استقلال و نساجی مازندران در دیداری دوستانه به مصاف یکدیگر رفتند و استقلال متحمل شکست سنگین چهار بر ۲ شد.

استقلال در جام حذفی، نساجی را گلباران کرد

دیدار هشتم ۲ تیم در چهارچوب رقابت‌های جام حذفی در ورزشگاه وطنی قائمشهر برگزار شد و استقلال با پیروزی ۲ بر صفر به مرحله بعدی بازی‌ها راه پیدا کرد.

در بازی برگشت استقلال توانست به پیروزی پر گل پنج بر صفر برسد تا خاطره شکست سنگین گذشته را از ذهن هواداران خود پاک کند.

استقلال در پایان جام حذفی با پشت‌سر گذاشتن تمام رقیبان ریز و درشت قهرمان شد.

شفر، مچ پاشازاده را خواباند

مهرماه ۱۳۹۶ پس از نزدیک به ۲۰ سال استقلال و نساجی مازندران در جام حذفی رودروی یکدیگر قرار گرفتند. شاگردان «وینفرد شفر» ۲ بر یک نساجی که «مهدی پاشازاده» را به عنوان سرمربی در اختیار داشت، شکست دادند.

تساوی مربی آلمانی با جواد نکونام

تابستان ۱۳۹۷ نساجی مازندران به لیگ برتر صعود کرده بود و استقلال شفر به مصاف رقیبی که رفت که مربی‌اش «جواد نکونام» بود. ۲ تیم در قائمشهر به تساوی بدون گل رسیده و امتیازات را تقسیم کردند.

پیروزی با گل تبریزی

شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۲ تیم تهرانی و قائمشهری در حالی به مصاف هم رفتند که استقلال همچنان «وینفرد شفر» را در اختیار داشت و سکان هدایت نساجی در دستان «مجید جلالی» بود. استقلال این مسابقه را در ورزشگاه آزادی با گل «مرتضی تبریزی» برد.

آخرین تقابل استقلال و نساجی مازندران چهارم آذر ۹۸ در قائمشهر صورت گرفت و آبی‌پوشان تهرانی با گل‌های «علی کریمی» و «مهدی قائدی» مقابل تک گل «محمد عباس‌زاده» به برتری ۲ بر یک رسیدند.

استقلال و نساجی مازندران تاکنون ۱۳ بار رو در روی یکدیگر قرار گرفته‌اند. استقلال ۶ بار در مقابل این تیم به پیروزی رسیده و ۲ بار طعم شکست را چشیده و پنج تقابل آنها نیز با تساوی به پایان رسیده است.
وبگردی