آفتاب

فرمانده کل سپاه: نزسا نیروی مقتدر و پیشتاز استفرمانده کل سپاه گفت: باید در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه طراحی و ساخت بالگردهای متناسب با ماموریت‌های نیرو آغاز شود.

سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، صبح دیروز در جریان بازدید از پایگاه فتح هوانیروز سپاه در جمع نیروهای این پایگاه طی سخنانی اظهار داشت: من سال‌های دور در خدمت برادران نیروی هوایی سپاه بودم و برخی از دوستان پیشکسوت که امروز در خدمتشان بودیم آن سال‌ها نیز حضور داشتند.

وی افزود: پیشرفت و جهشی که در قدرت بالگردی سپاه پیش آمده را در این پایگاه ملاحظه کردیم که حاصل قدرت فرماندهان ما در نیروی زمینی است. نزسا نیروی مقتدر و پیشتاز است که در خط مقدم آرایش دفاعی ما در مقابل دشمن قرار دارد.

سردار سلامی ادامه داد: امروز ما روی زمین شخصیت زنده و درخشان این نیرو را مشاهده می‌کنیم. هوانیروز سپاه فقط متعلق به نیروی زمینی سپاه نیست و هرجا حادثه‌ای اتفاق می‌افتد دوستان ما اولین کسانی هستند که فداکارانه حضور پیدا می‌کنند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: در جریان سیل خوزستان نیروهای بالگردی ما خوش درخشیدند و بنابراین این یک توانمندی برای کل نظام است. ما باید قدرتمند بشویم. باید همواره در فرآیند تولید و تولد قدرت زندگی کنیم. ما ۴۱ سال در متن و در نقطه تمرکز پیچیده‌ترین توطئه‌های جهانی زندگی کردیم و همه نظریه‌های دشمنان را به اذن خدای متعال و به برکت مجاهدت‌ها و اندیشه‌های بزرگ و هدفمند خنثی کرده‌ایم.

‌وی گفت: نظام ما و سپاه ما در میدان عمل تهدید رشد و به خوبی نیازها را شناسایی کرده‌اند. تاکتیک‌های رزم ما به روز شده است تا توانسته‌ایم در مقابله با قدرت‌ها از کیان اسلام و استقلال وطن دفاع کنیم. در عرصه طراحی توطئه و برنامه‌ریزی، دشمنان ما یک لحظه هم غافل و ساکت نبوده‌اند.

سرلشکر سلامی مطرح کرد: تفاوت ما و دشمن در این است که آن‌ها در حجم تسلیحات و پیشرفتگی آن از ما جلوتر بوده‌اند، اما ما تنها ایستاده‌ایم و این در اثر هدایت‌های رهبری معظم انقلاب حاصل شده و پشتوانه جوانان قدرتمند ما و روح شجاعت و پیشروی فرماندهان و آحاد رزمندگان ما است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نیروی زمینی در این کارزار سخت نقش ممتازی بازی کرده است، گفت: فهرست شهدای این نیرو نشان‌دهنده نقش و درخشش این نیروی بزرگ در حفظ عزت و شرف و کرامت ماست. این نیرو بوی فداکاری و عطر وفاداری و نسیم شجاعت می‌دهد.

وی افزود: بچه‌های نیرو در سخت‌ترین لحظه‌های نبرد طعم پیروزی را چشیده‌اند. هراسی از دشمن ندارند و همیشه راه پیروزی را پیدا می‌کنند. امروز نقش مهمی از امنیت ملی ما بر دوش این نیرو است. مرزها نقش اول در امنیت کشور را بازی می‌کنند. در ورای مرزها آرایش‌های خطرناک می‌بینیم که مترصد فرصت هستند اما نیروهای دفاعی ما این فرصت را از دشمن می‌گیرند.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: دل‌های پر ایمان سدهای محکم دفاعی ما هستند که وقتی به تجهیزات پیشرفته آمیخته می‌شوند معجزه می‌آفرینند. ان‌شالله نیروی زمینی به این سمت خواهد رفت که از حیث ساخت و فناوری خودکفا شویم. باید در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیرو طراحی ساخت بالگردهای متناسب با ماموریت‌های نیرو آغاز شود.

سردار سلامی با بیان اینکه بچه‌های ما در حوزه تعمیرات خودکفا شده‌اند، اظهار داشت: این سطح از آموزش دارای معیار جهانی است که همین شایسته نیروی زمینی ماست.

تسنیم
وبگردی