آفتاب

تشخیص کرونا برای تهرانی‌ها با تلفن ۴۰۳۰مهر نوشت: معاون بهداشت وزارت بهداشت، از شهروندانی درخواست کرد برای اطلاع از مراکز سرپایی تشخیص کرونا با شماره تلفن ۴۰۳۰ تماس بگیرند.

علی رضا رئیسی، بعد از ظهر یکشنبه در ارتباط زنده تلویزیونی با شبکه خبر، گفت: شهروندان تهران از این به بعد می توانند در تماس با ۴۰۳۰، علاوه بر دریافت مشاوره های تلفنی و سئوالاتی که از کرونا دارند، می توانند از نزدیک مرکز سرپایی محل سکونت خود نیز مطلع شوند.

وی با اشاره به مشاوره های تغذیه ای، سلامت روان و...، از طریق تلفن ۴۰ ۳۰ به مردم، افزود: در حال حاضر برای شهروندان تهران این امکان فراهم شده که در صورت نیاز به مراجعات پزشکی برای تشخیص کرونا، از طریق تلفن ۴۰۳۰ اقدام کنند.

رئیسی ادامه داد: شهروندان تهرانی می توانند با شماره گیری ۴۰۳۰ و داخلی ۴، در هر منطقه ای که هستند، از نزدیک ترین مرکز خدمات سرپایی ۱۶ ساعته مطلع شوند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، افزود: در این مراکز، پزشک حضور دارد و پس از معاینه و ویزیت بیمار، چنانچه نیاز باشد از او تست اختصاصی کرونا گرفته می شود و اگر باز هم نیاز بود، به بیمارستان ارجاع داده می شود.

وی از شهروندان درخواست کرد به هیچ وجه برای موارد غیر ضروری به بیمارستان ها مراجعه نکنند، زیرا می تواند منجر به ابتلای آنها به بیماری شود.

رئیسی گفت: تلاش می کنیم این خدمت بزودی در سراسر کشور راه اندازی شود.

وی افزود: تماس با ۴۰۳۰ رایگان است.وبگردی