آفتاب

حضور سه فیلم ایرانی در جشنواره شانگهای چینسینمای ایران با سه نماینده در بیست‌وسومین دوره جشنواره بین المللی فیلم شانگهای شرکت می‌کند.

ایرنا: سه فیلم ایرانی نجیبه، گورکن و خرچنگ در بیست وسومین دوره جشنواره بین المللی فیلم شانگهای که از ۲۵ ژوئیه تا ۲ اوت (۱۲-۴ مرداد ۹۹) در دو بخش فیزیکی و مجازی برگزار می‌شود، نمایش داده خواهند شد.

نجیبه اولین فیلم بلند سینمایی مصطفی گندمکار خالق فیلم کوتاه و پرافتخار آلان و گورکن ساخته کاظم ملایی، در بخش استعدادهای جدید آسیایی روی پرده رفته و فیلم کوتاه خرچنگ آخرین ساخته شیوا صادق‌اسدی خالق انیمیشن قدم یازدهم، نیز در بخش جام طلایی این جشنواره با دیگر فیلم‌های حاضر به رقابت می‌پردازد. 

سینماهای چین پس از چهار ماه تعطیلی از امروز دوشنبه ۲۰ ژوئیه برابر با ۳۰ تیر بازگشایی شدند. جشنواره شانگهای نیز قرار است سهم خود را در جلوگیری از انتشار گسترش ویروس کرونا ایفا کند؛ بدین ترتیب جشنواره امسال در غیبت میهمان خارجی برگزار می‌شود و بلیت‌های این رویداد از امروز و تنها به صورت آنلاین به فروش خواهد رسید.

قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی به عنوان نماینده ایران در دوره قبل این جشنواره معتبر سینمایی خوش درخشید و سه جایزه از جمله جام طلایی را از آن خود کرد.
وبگردی