آفتاب

عمار حکیم: تلاش برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق ادامه داردرهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار با ظریف بر ادامه تلاش ها برای اخراج نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرد.

ایسنا: سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق و محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار امروز خود آخرین تحولات سیاسی عراق و منطقه و همچنین روابط میان دو کشور دوست و همسایه را بررسی کردند.

حکیم با تاکید بر اینکه این سفر در راستای تعمیق روابط میان دو کشور است، گفت: دولت فعلی عراق پس از بن بست سیاسی و تظاهرات پی در پی شهرهای مختلف عراق بر سر کار آمد.

وی درخصوص ائتلاف عراقیون نیز عنوان کرد: این ائتلاف در چارچوب تلاش‌ها برای کنترل اوضاع در عراق و وضعیت داخلی کشور تشکیل شده است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق همچنین ادامه داد: ائتلاف عراقیون به عنوان پلی خواهد بود که نیروهای سیاسی را با هدف استفاده از شرایط عمومی برای تقویت توافقات به هم متصل خواهد کرد.

حکیم در ادامه با اشاره به بحث خروج نیروهای آمریکایی از عراق تاکید کرد: تلاشی سیاسی از طریق گفتگو برای اخراج نیروهای خارجی از عراق در جریان است.

وی با بیان اینکه عراق قادر است نقش اساسی در نزدیک کردن دیدگاه‌های منطقه‌ای ایفا کند، گفت: نسبت به گشایش امور در وضعیت فعلی خوشبین و امیدوار هستیم.

از سوی دیگر ظریف نیز در این دیدار گفت: ایران به انتخاب ملت عراق و روند سیاسی آنها احترام می‌گذارد.

وی در ادامه تاکید کرد که سفر الکاظمی به ایران اهمیت زیادی برای ما دارد.

ظریف همچنین بر اهتمام جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد روابطی بهتر با عراق تاکید کرد.