آفتاب

«کوکاکولا»، نمایشی که برای افراد زیر ۱۶ سال توصیه نمی‌شود«کوکاکولا» عنوان تازه‌ترین نمایش تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر است که از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه به کارگردانی نصیر ملکی‌جو روی صحنه می‌رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «کوکاکولا» به نویسندگی، کارگردانی و طراحی نصیر ملکی‌جو در سه اپیزود اتفاق می‌افتد. داستان، حولِ محورِ موضوعِ  مصرف‌گرایی افراطی در جوامعِ مدرن، مسئله "اوبیسیتی" یا همان بیماری فربه‌گی منتج از استفاده بیش از اندازه از غذاهای آماده، رستوران‌ها، غداهای کنسروی و غیره است.  

در اپیزود اول [که بیشترین زمانِ نمایش را به خود اختصاص داده است]، رابطه پدر و فرزندی را می‌بینیم که پدر، تحتِ تاثیرِ تبلیغات، فرزند را به خوردنِ غذاهای کنسرو شده مجبور می‌کند و تمامِ آرمان‌هایش را در مصرفِ غذاهای کنسرو شده جستجو می‌کند. او معتقد است، خوردنِ کنسروها مهم‌ترین اصل در زندگی او و فرزندش خواهد بود. کشمکش میانِ فرزند و پدر، ماجراهایی را به وجود می‌آورد که در نمایش می‌بینید.

ساختارِ اپیزودیک و روایتِ از هم‌گسیخته، استفاده غیرمعمول از رنگ و شکلِ ویژه ادواتِ صحنه، این اثر نمایشی را به شمایلی از یک اجرای پست مُدرن نزدیک کرده است. این نمایش به افراد پایین ۱۶ سال توصیه نمی‌شود.

سیاوش چراغی پور و پگاه کاظمی (بازیگران)، امیر قالیچی و زهرا سلیمیان (مجریان طرح)، نصیر ملکی جو (طراح صحنه، طراح آکسسوار و ایده‌پرداز تبلیغات)، سمانه احمدی مطلق (طراح لباس و مشاور طراح و آکسسوار)، شقایق برهمنی (طراح گریم)، پدرام رضوانی (طراح نور)، فواد الهی قمشه ای (طراح صدا و موسیقی)، زهرا سلیمیان (دستیار کارگردان و برنامه ریز)، بهنام شاملو و ساره ارجمند (گروه کارگردانی)، یاسمن رضا زاده (منشی صحنه)، امید مرادی (ساخت دکور)، رکسانا دهری و سمیه خواسته (دوخت لباس)، امیر قالیچی (مدیر روابط عمومی)، محمد مقیمی (مدیر هنری و ساخت ویدئو)، مهسا شیخی (طراح گرافیک)، سعیدرضوانی و مهسا شیخی (طراح لوگو)، مصطفی پیرهادی (عکاس)، ساره ارجمند (عکاس پشت صحنه) گروه اجرایی نمایش "کوکا کولا" را تشکیل می‌دهند.

طبق برنامه‌ریزی های انجام گرفته، برای رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی تالارهای تئاترشهر جهت میزبانی از مخاطبان و هنرمندان پس از خرید بلیت که حداکثر آن در خرید سه عدد تعیین شده، یک عدد صندلی قبل و بعد، برای حفظ فاصله گذاری در سامانه فروش بلیت غیرفعال می‌شود. ضمن اینکه همراه داشتن ماسک حین ورود تماشاگران به تالار اجرا الزامی است.

نمایش "کوکاکولا" به نویسندگی، کارگردانی و طراحی نصیرملکی جو از روز یکشنبه بیست و نهم تیرماه، ساعت ۱۹:۴۵ با مدت زمان ۷۰ دقیقه  و قیمت بلیت ۳۵ هزار تومان در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.

عکس پوستر: مصطفی قاهریوبگردی