آفتاب

ماندگاری هوای گرم در کشورمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: طی هفته جاری در بیشتر نقاط کشور ماندگاری هوای گرم را خواهیم داشت و دمای هوا در استان خوزستان به ۵۰ درجه سانتیگراد نیز می‌رسد.

ایسنا: صادق ضیاییان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (۲۸ تیر) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهار محال و بختیاری، شرق لرستان، غرب و جنوب اصفهان، جنوب مرکزی و جنوب همدان افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: طی پنج روز آینده در بخش‌هایی از ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات و شمال شرق هرمزگان، ارتفاعات کرمان و شرق فارس به تناوب افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه (اول مرداد) بارش در شمال غرب کشور آغاز می‌شود، اظهارکرد: طی هفته جاری ماندگاری هوای گرم و شرایط  تابستانه دما در بیشتر نقاط کشور برقرار است و در استان خوزستان دمای هوا از روز شنبه تا سه شنبه (۲۸ تا ۳۱ تیر) تا آستانه ۴۹ و ۵۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ضیاییان افزود: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۱ و ۲ مرداد) کاهش محسوس دما را در شمال غرب کشور به ویژه سواحل شمالی خواهیم داشت و در این مناطق حدود ۶ تا ۱۰ درجه سانتیگراد از گرمای هوا کاسته می‌شود.

به گفته وی از امروز تا سه‌شنبه (۲۸ تا ۳۱ تیر) در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید خواهیم داشت که در بعضی ساعات با گرد و خاک همراه است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۲۹ تیر) صاف همراه با وزش باد و در بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۳۰ تیر) نیز صاف، گاهی همراه با افزایش باد و در بعد ازظهر افزایش ابر با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
وبگردی