آفتاب

فروش آنلاین در دوران تحریم: فروش با رمزارز و نقد شدن به ریالسامانه‌ی دانش‌بنیان ایرانی «بیت راه»، به تازگی موفق به ارائه‌ی درگاه پرداخت ارزی توسط رمزارزها گردیده که به کسب‌وکارها کمک می‌کند وجه فروش یا صادرات خدمات و محصولات خود را توسط رمزارزها دریافت کرده و آن را در معاملات دیگر خرج یا تبدیل به ریال کنند.

کسب‌و‌کار‌های ایرانی با وجود تحریم‌ها، درگیر پیچیدگی و مشکلات بسیاری برای ارائه خدمات در سطح جهانی هستند و حتی دانشگاه‌ها، هتل‌ها، هواپیمایی‌ها هم امکان استفاده از سایت خود برای فروش آنلاین به مشتریان خارجی با کردیت‌کارت‌های رایج را ندارند. ارائه‌دهندگان خدمات و کالای ایرانی از سنتی گرفته تا آنلاین در روز‌هایی که قوانین سخت‌گیرانه‌ای نسبت به مسائل مالی اعمال شده و امکان تجارت در سطح بین‌المللی (استفاده از درگاه‌هایی مانند ویزا‌کارت و مستر‌کارت و...) وجود ندارد، جامعه بزرگی از مشتریان خود در خارج از کشور را از دست داده‌اند.
اما از طرفی این روزها بیت کوین و سایر رمزارز‌ها به جایگاه مناسبی میان روش‌های پرداختی بین کسب‌و‌کار‌ها دست پیدا کرده‌اند. در نتیجه، کاربرد گسترده رمزارز‌ها در پرداخت‌های معمول میان مشتریان و تجارت‌ها بسیار رشد کرده که داشتن درگاه پرداخت رمزارز بر روی وبسایت یکی از نوین‌ترین راه‌حل‌های استفاده از این فرصت به شمار می‌رود.

راهکار شرکت دانش‌بنیان ایرانی «بیت راه» برای استفاده از رمزارزها در تعاملات بین‌المللی

امروزه با وجود تحریم‌ها و گسترش کاربرد رمزارز‌ها، درگاه پرداخت رمزارزی به یکی از الزامات دنیای تجارت تبدیل شده است که در همین راستا، اولین درگاه پرداخت رمزارز در ایران با نام «بیت راه» آغاز به کار کرده است.
بیت راه به عنوان یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی با تکیه بر فناوری قدرتمند و تیم خلاق خود، راهی جدید را برای تسهیل دریافت وجه در قبال فروش یا ارائه خدمات به مشتریان خارجی معرفی کرده است. این مجموعه، امکان گسترش تجارت بین‌المللی را برای تجارت‌های آنلاین و آفلاین فراهم آورده تا بدین صورت، سنگینی تحریم‌ها را از دوش کسب‌و‌کار‌های ایرانی بردارد. با استفاده از بیت راه، محدودیت‌های نظام بانکی، گریبان‌گیر تجارت شرکت‌های ایرانی نخواهد شد.
این درگاه، با الگو‌گیری از درگاه‌های سنتی و با روشی خلاقانه، امکان دریافت پول را بر بستر شبکه بلاکچین (Blockchain) به ارمغان آورده است.  درگاه پرداخت رمز ارز بیت راه با پشتیبانی 24 ساعته، امکان تراکنش با رایج‌ترین رمزارز‌های دنیا را برای کاربران خود ایجاد کرده است.
یکی از مزایای این تکنولوژی غیرقابل ردیابی بودن است و تکنولوژی بیت راه با بلاک چین‌های غیر‌متمرکز، امکان رصد و بلوکه شدن اموال کاربران خود را به صفر می‌رساند. کاربران کسب‌وکاری ایرانی می‌توانند بدون پرداخت کارمزد، در هر زمان و مکان، معضل دریافت‌های ارزی کسب‌و‌کار‌های بین‌المللی خود را بر‌طرف کنند که این امر می‌تواند به توسعه درآمد ارزی کل کشور نیز کمک کند. به طور کلی، تمامی کسب‌و‌کار‌هایی که برای فرایند فروش و دریافت مبلغ از مشتریان بین‌المللی خود به یک درگاه احتیاج دارند، مانند هتل‌ها، دانشگاه‌ها، شرکت‌های هواپیمایی، کسب‌و‌کار‌های گردشگری، بیمارستان‌ها و... می‌توانند از خدمات بیت راه بهره مند شوند.
دارندگان کسب‌و‌کار‌های ایرانی می‌توانند از طریق ثبت‌نام در سایت بیت راه به آدرس https://bitrah.com از این خدمات درگاه ارزی با استفاده از رمزارزها استفاده کنند.