آفتاب

آزمون سراسری در زمان اعلام شده برگزار می‌شوددر پی تعویق دو آزمون دکترا و کارشناسی ارشد، سخنگوی سازمان سنجش تاکید کرد: فعلا هیچ برنامه‌ای برای تعویق آزمون سراسری که ۳۰ و ۳۱ مرداد برگزار می‌شود، گرفته نشده و برگزاری آن به قوت خود باقی است.

آزمون سراسری در زمان اعلام شده برگزار می شودخانم فاطمه زرین آمیزی در گفتگوی تلفنی با خبرنگار حوزه آموزش عالی گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: فعلا هیچ برنامه ای برای تعویق کنکور سراسری گرفته نشده و تا این زمان آزمون سراسری به قوت خود باقی است و در همان موعد مقرر 30 و 31 مرداد « مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا » برگزار می شود.
وی همچنین گفت: زمان برگزاری آزمون های دکتری و کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 99 تغییر پیدا کرده است و تاریخ جدید برگزاری این آزمون ها پس از ابلاغ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به اطلاع داوطلبان می رسد.
زرین آمیزی افزود :با توجه به شدت گرفتن شیوع بیماری کرونا در جامعه و به احتمال به خطر افتادن داوطلبانی که می خواهند وارد نظام آموزش عالی کشور شوند؛ با توجه به اهمیت موضوع مسئولان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ، وزارت بهداشت و وزارت علوم همفکری کردند تا بهترین تصمیم را بگیرند و آن تصمیم تعویق و نه تعلیق زمان برگزاری این دو آزمون است .
سخنگوی سازمان سنجش با اشاره به این که این سومین بار است که زمان آزمون ها تغییر می کند افزود: در مورد زمان برگزاری کمی اختلاف نظر وجود دارد چون هدف این است که بهترین تصمیم گرفته شود تا باتوجه به وضعیت بیماری کرونا در کشور این سردرگمی داوطلبان مجددا تکرار نشود.