آفتاب

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل:

بیش از نیمی از استان‌ها در وضعیت قرمز و نارنجی شیوع کرونا هستندعلت اصلی شیوع مجدد کرونا "عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و عادی‌انگاری" است.

به گفته فرزاد جلالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، بیش از نیمی از استان های ایران در وضعیت قرمز و نارنجی به لحاظ شیوع کووید ۱۹ قرار دارند و علت اصلی شیوع مجدد کرونا "عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و عادی‌انگاری" است.
این مقام عالی‌رتبه وزارت بهداشت هشدار داد "در فصل پاییز همزمانی بیماری آنفلوانزا با ویروس کرونا مدیریت تشخیص و درمان این دو بیماری را بسیار سخت خواهد کرد."
آقای جلال گفت که استان مازندران نیز در وضعیت شیوع مجدد کرونا قرار دارد و "از این قضیه مستثنی نیست و علیرغم هشدارها متاسفانه بسیاری از شهرهای استان در وضعیت قرمز و نارنجی قرار گرفته است".
وی از مردم خواست که در تعطیلات به استان مازندران سفر نکنند و "طبق آمارها در هر تعطیلی نزدیک به جمعیت استان، مسافر به این مناطق می آید که هم باعث آلودگی منطقه شده و هم مسافران این آلودگی ها رابه شهرهای خود انتقال می‌دهند."
روز گذشته شماره جان‌باختگان مبتلا به ویروس کرونا در ایران ۱۹۴ نفر اعلام شد که مجموع کل جان باختگان کرونا را به ۱۲ هزار و ۸۲۹ تن افزایش داد.
همچنین نتیجه آزمایش کرونا ۲ هزار و ۱۸۶ نفر نیز مثبت بوده و شمار کل مبتلایان کرونا در ایران به ۲۵۷ هزار و ۳۰۳ تن رسید.
وبگردی