آفتاب

فرصت‌سوزی استقلال و تراکتور در شب توقف مدعیان سهمیه۲ تیم فوتبال استقلال و تراکتور در یکی از دیدارهای پایانی هفته بیست و چهارم لیگ برتر به تساوی بدون گل رضایت دادند.

ایسنا: دو تیم فوتبال استقلال و تراکتور در آخرین دیدار هفته بیست و چهارم لیگ نوزدهم به مصاف هم رفتند که تقابل دو تیم در پایان با نتیجه بدون گل به پایان رسید.

نیمه اول

استقلال بازی را هجومی‌تر آغاز کرد و در همان ثانیه‌های اول فرصت داشت که توسط شیخ دیاباته به گل اول بازی دست پیدا کند اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.

پس از این گل این تراکتوری‌ها بودند که بازی را در دست گرفتند و حتی در دقیقه ۱۰ هم می توانستند توسط انصاری به گل برسند اما واکنش به موقع حسینی مانع از باز شدن دروازه تیمش شد. پس از این فرصت بازی با سرعت بیشتری پیش رفت و تیم ها به خوبی توپ را تا پشت محوطه جریمه حریف می‌آوردند اما بی‌دقتی در پاس‌های آخر باعث شد تا فرصت جدی روی دروازه‌ها به وجود نیاید.

از دقیقه ۳۰ به بعد این بازیکنان استقلال بودند که صاحب توپ و میدان شدند و چندین بار هم روی دروازه مظاهری خطرآفرین شدند اما دفاع خوب تراکتوری‌ها مانع از گلزنی قایدی و هم‌تیمی‌هایش شد.

پس از این باز هم دو تیم بازی هجومی را به نمایش گذاشتند اما مدافعان هر دو تیم روز خوبی را پشت سر گذاشتند و مانع به ثمر رسیدن گلی در این نیمه شدند.

نیمه دوم

بازی برعکس نیمه نخست با سرعت کم و درگیرانه آغاز شد و جدال پربرخورد هافبک‌های دو تیم در میانه های میدان باعث شد تا دقیقه ۵۵ موقعیت خاصی روی دروازه‌ها به وجود نیاید. همچنین درگیری ها به قدری زیاد بود که فرهاد مجیدی از ترس اخراج شدن دشتی او را از زمین بیرون کشید و اکبر ایمانی هم از تراکتور کارت زرد گرفت.

در دقیقه ۵۷، حرکت ترکیبی بازیکنان استقلال با سانتر روی دروازه همراه شد که ضربه سر دیاباته به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت. پس از آن  ساکت الهامی برای پویا کردن خط هافبکش دست به تعویض زد و مسعود شجاعی را به جای رضا شکاری به زمین فرستاد.

این بازی از دقیقه ۵۸ تا ۶۳ باز هم پربرخورد ادامه داشت و سه بار بازیکنان تراکتور آسیب دیدند و پزشکان این تیم مجبور به ورود به زمین برای درمان آن‌ها شدند.

پس از این درگیری‌ها استقلال می توانست در دقیقه ۶۸ توسط دیاباته به گل برسد اما این بازیکن در حالت تک به تک با مظاهری توپ را گم کرد و همین باعث شد که دروازه‌بان تراکتور موفق به مهار توپ شود.

بعد از آن نوبت علی کریمی بود که در دقیقه ۷۱ شانس خود را امتحان کند اما شوت پشت محوطه این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

اما بهترین موقعیت استقلال در این دیدار در دقیقه ۷۵ رقم خورد؛ جایی که توپ در پشت محوطه جریمه به قایدی رسید و او با حرکتی در عرض، ضربه‌ای کات‌دار را روانه دروازه کرد که شوت این بازیکن به تیر دروازه مظاهری برخورد کرد و با خوش‌شانسی تراکتوری‌ها به بیرون رفت.

در دقیقه ۸۰ این اشکان دژاگه بود که پس از مدت‌ها غیبت دوباره به زمین آمد و جانشین ساسان انصاری شد. یک دقیقه بعد اشتباه مدافعان تراکتور نزدیک بود که کار دست آن‌ها بدهد اما ضربه آرش رضاوند با واکنش مظاهری به کرنر رفت. البته این آخرین فرصت استقلال نبود و سانتر زکی‌پور در دقیقه ۸۶ به قایدی رسید و ضربه سر این بازیکن را مظاهری به شکلی زیبا برگشت داد.

پس از این، بازیکنان دو تیم قدر فرصت‌هایشان را ندانستند تا بازی با همان نتیجه بدون گل مساوی به اتمام برسد.

تراکتوری‌ها با این تساوی ۴۱ امتیازی شدند و در رده چهارم باقی ماندند و استقلال با ۳۸ امتیاز و یک بازی کمتر در رده ششم قرار گرفت.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، محمد دانشگر، عارف غلامی، روزبه چشمی، مسعود ریگی، علی کریمی، علی دشتی(۵۲- آرش رضاوند)، فرشید اسماعیلی(۸۶- امیرحسین خدامرادی)، میلاد زکی‌پور، مهدی قایدی و دیاباته.

ترکیب تراکتور: محمدرشید مظاهری، محمدرضا خانزاده، اکبر ایمانی، سعید مهری(۶۸- ایمان سلیمی)، رضا اسدی، ساسان انصاری(۸۰- اشکان دژاگه)، میثم تیموری، رضا شکاری (۶۰- مسعود شجاعی)، محمدرضا آزادی، احسان حاجی‌صفی و مهدی تیکدری‌نژاد.
وبگردی