آفتاب

تالارهای پذیرایی در جنوب تهران تعطیل شدفرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به تمرکز تعداد بالایی از تالارهای پذیرایی در مسیر بهشت زهرا (س)، گفت: براساس دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا همه تالارهای جنوب تهران تعطیل شد.

حسین توکلی کجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: استخرها، سینما و سایر اماکنی که می تواند در اثر تمرکز جمعتی باعث انتقال ویروس کرونا شوند نیز تعطیل شد.

وی با بیان اینکه حضور کارمندان در ادارات بدون ماسک ممنوع است، عنوان کرد: تمامی مراجعان نیز باید با ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی وارد فضای ادارات و مجتمع های خرید شهرستان ری شوند.

توکلی ادامه داد: براساس دستورالعمل های بهداشتی تمامی ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله تاکسی، اتوبوس، مترو و ون ها نیز به صورت روزانه ضد عفونی می شوند.

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به افزایش تعداد آزمایشات مثبت کرونا در آزمایشگاه‌های تشخیص و ‌آمار افراد بستری در مراکز درمانی جنوب تهران، گفت: وضعیت این شهرستان به لحاظ بیماری کرونا نارنجی و پرخطر است.

توکلی کجانی یادآورشد: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان جنوب تهران در بسیاری از نقاط پرتردد شهرستان ری روند کنترل شیوع بیماری کرونا را با مشکل مواجه کرده و امروز شاهد افزایش آمار مبتلایان هستیم.

این مسئول با بیان اینکه کادر درمانی بیمارستان های شهرستان ری به صورت شبانه روزی در حال تلاش برای بهبود بیماران کرونایی هستند، خاطرنشان کرد: رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی و افزایش آمار بیماران کرونایی بار سنگینی بردوش کادر درمانی گذاشته است که در صورت استمرار این وضعیت موجب فرسودگی این قشر زحمت کش خواهیم بود.

فرماندار شهرستان ری در ادامه از شهروندان درخواست کرد تا به سلامتی خود، خانواده و جامعه اهمیت دهند و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت: از دیروز تا امروز ۲۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۳۹۷ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که  یکهزار و ۷۳۹ نفر از آنها بستری شدند، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲۵۵ هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲ هزار و ۶۳۵ نفر رسید و خوشبختانه تا کنون ۲۱۷ هزار و ۶۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
وبگردی