آفتاب

پشت پرده امنیتی کردن چند حادثه در ایران از سوی اسرائیل و آمریکافداحسین مالکی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و سفیر پیشین ایران در افغانستان می‌گوید: استراتژی دشمن در جنگ با ایران تغییر کرده و این بار در قالب جنگ رسانه‌ای به میدان آمده است.

فداحسین مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی طی گفتگویی با خبرگزاری خبرآنلاین در خصوص جنجال رسانه‌ای اسرائیل و همپیمانانش طی روزهای اخیر و به بهانه وقوع برخی حوادث در اطراف مراکز نظامی و هسته ای ایران، اظهار داشت: ملت ما با شگردها و شیطنت‌های رسانه‌ای غرب آشنا است. دشمن تلاش می‌کند در بازه‌های زمانی مختلف به برخی از اتفاقات معمولی در کشور، رنگ و بوی امنیتی دهد.

وی ادامه داد: رسانه‌های غربی - آمریکایی با همکاری لابی فعال صهیونیست‌ تصمیم گرفته‌اند ذیل یک استراتژی جدید در میان مردم رعب و وحشت ایجاد کرده تا در نهایت آنها را نسبت به حاکمیت بدبین کنند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تحلیل این رفتار رسانه‌ای دشمن، ابراز داشت: این اقدامات دشمن نشانه‌ای از انفعال آنها در قبال جمهوری اسلامی ایران است. پیش از این شاهد بودیم که دشمن حتی گزینه‌های نظامی را مطرح می‌کرد و در مقاطعی نیز جریان اختلاف افکنی در داخل کشور را دنبال کرد، اما در نهایت این توطئه‌ها خنثی شد.

مالکی تصریح کرد: البته مسئولین باید مراقب باشند که خط رسانه‌ای جدید دشمن نتواند در درون جامعه ایجاد شکاف کند.

رسانه‌ها در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمن هستند

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با درخواست از رسانه‌ها؛ به خصوص صدا و سیما، اظهار داشت: امروز در این جنگ رسانه‌ای وظیفه قلم به دستان و فعالان این عرصه در داخل کشور بسیار مهم است. رسانه‌های کشور باید تلاش کنند با ارائه تحلیل‌های دقیق و بر اساس واقعیات، نگذارند جنگ روانی دشمن مردم را تحت تاثیر قرار دهد.

سفیر سابق ایران در افغانستان ادامه داد: فضای مجازی  بستری است که باید در این موضوع مورد توجه قرار بگیرد و اهالی رسانه از همین فضا برای مقابله با اخبار جعلی استفاده کنند. پیش از این نیز شاهد بودیم که رسانه ملی و خبرگزاری‌های رسمی با انعکاس واقعیات بسیاری از توطئه‌های رسانه‌ای دشمن را خنثی کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: رسانه‌های داخلی باید به این قدرت برسند که بسیاری از اقدامات دشمن را پیش بینی کرده و قبل از آغاز عملیات روانی آنها، در یک بستر مناسب و شفاف، توطئه‌های احتمالی را خنثی کنند.

مالکی گفت: باید توجه داشته باشیم که مردم در شرایطی که با برخی از مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و از برخی از مسئولین گله دارند، ممکن است تحت تاثیر بازی رسانه‌ای دشمن قرار بگیرند، به همین جهت مسئولین و رسانه‌ها وظیفه دارند هر موضوعی را به صورت شفاف با مردم در میان بگذارند و اجازه جولان به رسانه‌های دشمن ندهند.
توطئه جدید اسرائیل امنیتی کردن برخی حوادث در ایران است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر هوشیاری دستگاه‌های امنیتی کشور، عنوان داشت: امروز دشمنان غربی – صهیونیستی ما از جنگ مستقیم با ایران نا امید شده‌اند و به همین دلیل استراتژی خود را بر جنگ‌های اطلاعاتی و تکنولوژیک استوار کرده‌اند. در همین راستا هر اتفاقی که در نزدیکی یکی اماکن تولید انرژی صلح آمیز هسته‌ای و یا ساخت تجهیزات نظامی رخ می‌دهد، به سرعت از سوی دشمن به عنوان یک موضوع امنیتی منعکس می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه این دست از اقدامات به طور کامل از سوی دستگاه‌های امنیتی رصد می‌شود و این دستگاه‌ها اجازه نمی‌دهند دشمن چه از طریق رسانه و یا کار اطلاعاتی به این نقاط حساس آسیب وارد کند.
دشمن برای انتخابات ۱۴۰۰ نقشه کشیده است

مالکی در پایان گفت: تمامی تلاش‌های دشمن برای ترساندن مردم، و حتی دلسرد کردن آنها در ذیل پروژه‌ای شکل می‌گیرد که نگذارد انتخابات سال آینده با مشارکت بالای مردمی برگزار شود. در چنین فضایی باید مسئولین با تلاش خود و همچنین مردم با هوشیاری همیشگی، این موضوع را درک و خود را برای یک انتخابات مهم آماده کنند.