آفتاب

بیانیه وزارت خارجه آمریکا در واکنش به حمله سپاه علیه مقر تروریست‌هاایسنا نوشت: وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران، نسبت به حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به مقرهای احزاب تروریستی در اقلیم شمال عراق واکنش نشان داد.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای که در وبگاه آن منتشر شده است، در واکنش به حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران به مقرهای احزاب تروریستی در اقلیم شمال عراق، گفت: ما قویا حملات موشکی و پهپادی ادامه‌دار ایران علیه اقلیم کردستان عراق را محکوم می‌کنیم.

در این بیانیه با مطرح کردن ادعاهایی علیه نقش ایران در منطقه و نقض استقلال عراق از ایران خواسته شده است که این حملات را متوقف کند و از تهدیدهای بیشتر علیه تمامیت ارضی عراق بپرهیزد.

وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه بیان کرد: آمریکا در کنار شرکای‌مان در بغداد و اربیل ایستاده است و در هدف دولت عراق برای حفظ امنیت، ثبات و استقلال این کشور سهیم هستیم.

واکنش آمریکا در پی این مطرح می‌شود که روز گذشته، سپاه پاسداران به مقرهای احزاب تروریستی در اقلیم شمال عراق به صورت موشکی و پهپادی حمله کرد و در این حملات که به صورت پهپادی و موشکی صورت گرفت، مواضع این گروهک‌ها هدف قرار گرفت.

این چندمین مرحله از حمله علیه مواضع این گروهک‌های تروریستی در شمال عراق است.