آفتاب

سرنوشت کخ و حجازی پیش روی مجیدی!خبرورزشی نوشت: فرهاد مجیدی اگر می‌خواهد در استقلال بماند حتماً باید نتیجه بگیرد به خصوص در ۲ مصاف فوق‌العاده مهم با سپاهان در لیگ و جام حذفی.

هفته سوم لیگ ۸۶ بود که هیئت مدیره استقلال به علی فتح‌الله زاده فشار آورد ناصر حجازی را برکنار کند. فتح‌الله زاده البته تا جایی که زور داشت از حجازی حمایت کرد، اما در نهایت فقط توانست تا هفته سیزدهم دوام بیاورد. حجازی خودش روی سکوها رفت و بعد هم برای اینکه احترامش حفظ شود وقتی فیروز کریمی آمد، مدیرفنی شد. از همان مدلی که علی پروین در موردش گفته بود ...!
در تاریخ استقلال خیلی وقت‌ها بوده که مدیران از مربیان حمایت کرده‌اند، ولی خود عوامل دیگری باعث رفتن، استعفا یا برکناری شخص سرمربی شده‌اند. در دو مقطع مختلف شاهد بودیم که واعظ‌آشتیانی (شاید به خاطر قلعه‌نویی) پشت مرفاوی ایستاد و فتح‌الله‌زاده پشت مظلومی. حالا کاری نداریم که این دو مربی نتیجه‌ای که باید را نگرفتند، اما حداقل ۵، ۶ مورد هست که سرمربیان حمایت نشدند و مدیران هم تحت تأثیر «حیا کن، رها کن‌ها» آن‌ها را برکنار کردند. مثلاً کخ یا حجازی یا در یک مقطع منصوریان.

قبلاً هم نوشتیم که فرهاد مجیدی اگر می‌خواهد در استقلال بماند حتماً باید نتیجه بگیرد به خصوص در ۲ مصاف فوق‌العاده مهم با سپاهان در لیگ و جام حذفی. حتی همین بازیکنانی که امروز در فضای مجازی از فرهاد حمایت می‌کنند اگر مجیدی آن دو بازی را ببازد پا پس می‌کشند، چون تاریخ ثابت کرده که فوتبالیست به منافع خودش فکر می‌کند نه تیم و مربی! شما همین الان پرسپولیس را نگاه کنید. هر مدیری که آمده بازیکنان اعتصاب کرده‌اند و یا پست مشترک گذاشته‌اند که فلانی بی‌کفایت است و باید برود. حالا چرا؟ چون طرف پول نداده یا دیر داده و یا درصدی که قول داده بود را به هر دلیلی پرداخت نکرده است. همین امروز اگر استقلالی‌ترین مدیر تاریخ هم مدیرعامل پرسپولیس شود، ولی پول بازیکنان را بدهد، همه عاشقش می‌شوند. این مسئله به پرسپولیس و استقلال هم ربطی ندارد و همه جای فوتبال ما که پرداخت‌ها دیر و زود می‌شود، وجود دارد. بازیکن هم اول نگاه می‌کند به میزان دریافتی‌اش و بعد اگر خوب بود بازی می‌کند. اینکه بازیکنان استقلال از مجیدی حمایت می‌کنند فی‌نفسه خیلی خوب است، ولی به شرطی که این حمایت همراه با بازی‌های خوب و کسب نتیجه در مستطیل سبز باشد. قدیم‌ها معلمان می‌گفتند بهترین هدیه روز معلم این است که شما دانش‌آموزان درس‌تان را خوب بخوانید. در فوتبال و استقلال هم بهترین هدیه و حمایت از مجیدی این است که بازیکنان در مستطیل سبز همانی باشند که باید وگرنه با حمایت اینستاگرامی از سرمربی هیچ تیمی به ساحل خوشبختی نرسیده است.وبگردی