آفتاب

آنچلوتی: این سخت‌ترین جامی بود که بردمایسنا نوشت: سرمربی رئال مادرید قهرمانی در این فصل لیگ قهرمانان را سخت ترین جامی توصیف کرد که توانسته برنده شود.

به گزارش مارکا، کارلو آنچلوتی نام خود را با حروف طلایی در کتاب‌های تاریخ فوتبال نوشت. او اولین مربی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا است که چهار بار قهرمان این رقابت‌ها شده است.

رئال مادرید با گل وینیسیوس جونیور و سیوهای فوق‌العاده تیبو کورتوا بلژیکی لیورپول را یک بر صفر شکست داد. تیم اسپانیایی چهاردهمین قهرمانی در  لیگ قهرمانان را به دست آورد.

کارلو آنچلوتی بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان گفت: نمی توانم باور کنم که چهار عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده‌ام. ما برای این قهرمانی خیلی رنج کشیدیم اما تعهد تیم کامل بود. بسیار خوشحالیم که فصل را خیلی خوب به پایان رساندیم. آلابا، میلیتائو و مندی بسیار خوب بودند. برنامه بازی ما به خوبی پیش رفت و در کل کورتوا فصل فوق العاده‌ای داشت و در این دیدار هم خیلی به ما کمک کرد.

او در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: این سخت‌ترین جامی بود که تا به حال برده‌ام. هیچ‌کس فکر نمی‌کرد ما برنده شویم ولی ما جو خوبی ایجاد کردیم و به کیفیت فردی بازیکنانم ایمان داشتم. ما از مرحله یک هشتم نهایی تا امروز خیلی سختی کشدیم. لیورپول امسال بازی های کمی را باخته بود. ما آنها را در یک بازی عالی شکست دادیم. قهرمانی در لیگ قهرمانان با مادرید راحت تر از تیم دیگری است. خوشحالی بیشتر من  به این دلیل است که من به مادرید بازگشتم و فصل تماشایی را رقم زدیم. از رئیس و بازیکنان تشکر می کنم. بازگشت به مادرید موفقیت بزرگی برای من بود. در حال حاضر به عناوینی که کسب کردم فکر نمی‌کنم بلکه به خوشحالی هواداران و بازیکنان فکر می کنم.

سرمربی ایتالیایی ادامه داد: وقتی بازی به تعویق افتاد آرام بودم، عصبی ترین فرد من بودم، به اتاقم رفتم تا بازیکنان مرا نبینند و وقتی آنها را دیدم خیلی آرام بودند. حالا به تعطیلات می روم و بعد به فصل جدید فکر خواهم کرد.
وبگردی