آفتاب

فرزانه قائم کار جعفری، عکاس و مستند سازفرزانه قائم کار جعفری گفت: سرگذشت عکاسی من در شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان به پنج سال پیش برمی‌گردد. در آن هنگام که در این شهر در جستجوی سوژه عکاسی بودم در شهر زنانی را می‌دیدم که هر کدام با نهایت عشق به کار فروشندگی و دوره گردی و تکدی گری مشغول بودند

فرزانه قائم کار جعفری، عکاس و مستند ساز، فعالیت های زیادی در این زمینه انجام داده و تعدادی از فیلم های مستند اجتماعی او در حال آماده‌سازی است. این مستندها در کشور گرجستان ساخته شده است. اولین مستند او با نام صدای بی صدا نام دارد که موضوع آن درباره زندگی زنان بی خانمان و بی سرپرست می‌باشد.
مستند دوم ایشان  با نام فقر در کودکی درباره کودکان فقیری است که در نقطه ای محروم زندگی میکنند و توسط خیرین کلیسا حمایت می‌شوند. این مستند بزودی پخش می‌شود.
سومین مستند ایشان  با نام همدم درباره زندگی پیرمردی فرانسوی است که به همراه شترش به کشور گرجستان آمده و در جایی دور از شهر بدون هیچ امکاناتی زندگی خود را به همراه شترش میگذراند. این مستند در حال  تدوین و صدا گذاری می‌باشد.
فرزانه قائم کار جعفری گفت: سرگذشت عکاسی من در شهر تفلیس پایتخت  کشور گرجستان  به پنج سال پیش برمی‌گردد. در آن هنگام که در این شهر در جستجوی سوژه عکاسی بودم در شهر زنانی را می‌دیدم که هر کدام با نهایت عشق به کار فروشندگی و دوره گردی و تکدی گری   مشغول بودند و در آن سوز و سرمای تفلیس و بادهای جان کاهش با لباس کهنه و مندرسشان از خود محافظت میکردند و منتظر بودند تا شاید رهگذری دستان سرد و ‌چروکیده آنان را به گرمی بفشارد. همه اینها موجب شد تا شوق و انگیزه من هر روز  برای عکاسی بیشتر شود.
در آن جامعه در لابه لای رقص و پایکوبی مردم این شهر رنج این زنان هرگز دیده نشد اگر چه در شهر تفلیس این آثار به نمایش در نیامد ولی امیدوارم روزی این شرایط مهیا شود تا گوشه ای از درد و محرومیت این زنان دیده شود.
بعد از بازگشت من به ایران بر آن  شدم که این آثار را چاپ و به نمایش در آورم. از بین این آثار 30 عدد در گالری انتظامی  به نمایش در آمده است.


این نمایشگاه ۲۳اردیبهشت با حضور هنرمندان افتتاح شده است و تا ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۱۶تا۱۹ پذیرای علاقمندان می‌باشد.
آدرس: تهران، خیابان شریعتی ، بالاتر از مطهری روبروی فرشگاه اتکا ، پلاک 608 ، طبقه 2 ، واحد ب


شماره تلفن02188428285

پیج گالری در اینستاگرام با نام  Entezami_Art Gallery
ضمنا روز سه‌شنبه گالری تعطیل می‌باشد
باشد که با حضورتان رونق این محفل را  دوچندان کنید.


علیرضا نیاکان
وبگردی