آفتاب

ساعی رودرروی دبیر؛ موضع تکواندو در مورد هانگژو برخلاف موضع کشتیهرچند رئیس فدراسیون کشتی چندین بار تاکید کرده به خاطر ندادن بودجه مناسب به کشتی، تیم سومش را به بازی‌های آسیایی اعزام می‌کند، اما هادی ساعی می‌گوید چنین کاری را انجام نخواهد داد.

به گزارش آفتاب به نقل از میدان، در مجمع اخیر کمیته ملی المپیک درحالیکه علیرضا دبیر به شدت به عضویت روسای پیشین فدراسیون‌ها در هیات اجرایی اعتراض داشت، درحالیکه مثل همیشه به میزان بودجه این رشته مدال‌آور معترض بود، تاکید کرد که اگر بودجه کشتی اضافه نشود، تیم‌های سوم آزاد و فرنگی ایران راهی بازی‌های آسیایی خواهند شد.

او در حالی این صحبت را مطرح کرد که همیشه کسب نتیجه در بازی‌های آسیایی برای ورزش ایران و مقاماتی که در راس ورزش هستند از اهمیت زیادی برخوردار است. علیرضا دبیر درواقع دست روی نقطه حساسی گذاشت و تاکید کرد که پول بیشتری به کشتی اختصاص پیدا نکند، او اجازه نخواهد داد کشتی با تیم اولش راهی هانگژو شود. با توجه به اینکه فاصله چند روزه‌ای بین بازی‌های آسیایی و مسابقات کشتی قهرمانی جهان وجود دارد، دبیر حق اعمال چنین تصمیمی را خواهد داشت چراکه قطعا ارزش کیفی مدال جهانی بیش از مدال قاره‌ای است.

دبیر در نشست خبری اخیرش هم این موضوع را تکرار کرد و حالا دیگر مشخصا او تصمیم به اعزام تیم اولش به بازی‌های آسیایی را ندارد.

در این شرایط، اما هادی ساعی در سوالی که از او در مورد تصمیم علیرضا دبیر برای اعزام تیم سوم به هانگژو پرسیده شده، رودرروی قهرمان پیشین المپیک قرار گرفته و گفته: با وجود مشکلات مالی قصد داریم بهترین نفرات‌مان را به بازی‌های آسیایی بفرستیم چرا که اعتبار تکواندو و آبروی کشور برای‌مان مهم است.

رئیس فدراسیون تکواندو همچنین ادامه داده است: البته شاید مجبور شویم برخی بازیکنان را تقسیم کنیم چرا که مثلا مسابقات گرندپری ۶۰ امتیاز در رنکینگ دارد، اما آسیایی ۴۰ امتیاز دارد.