آفتاب

بولتون: ترامپ برای فرار از شکست انتخاباتی به کیم پناه می برد«جان بولتون» مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی جدید اعلام کرد دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا ممکن است بخواهد برای فرار از شکست در انتخابات پیش رو، بار دیگر با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی دیدار کند.

به گزارش ایرنا روزنامه کوریا هرالد کره جنوبی روز شنبه به نقل از بولتون نوشت: اگر رئیس جمهوری آمریکا احساس کند که دچار مشکلات عمیق و شدیدی شده است، دیدار دیگری با دوستش «کیم جونگ اون» برگزار می کند تا بتوان دوباره بر مسایل مسلط شود.

اما بولتون تردید دارد که کیم با توجه به شرایط شبه جزیره کره از جمله انفجار دفتر ارتباط بین کره ای و دلخوری از ترامپ به دلیل عدم لغو تحریم های این کشور مایل باشد با ترامپ دیدار کند.

اظهارات این مقام پیشین آمریکایی در حالی است که «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی پیش از این از سران آمریکا و کره شمالی خواسته بود که با هدف پیگیری صلح شبه جزیره بار دیگر با یکدیگر دیدار کنند.

رییس جمهوری کره جنوبی تاکید کرد که برگزاری نشست دیگری بین دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون رهبر کره شمالی می تواند به خروج مذاکرات دو کشور از بن بست کمک کند.

با این حال اظهارات بولتون با سخنان «استفان بیگن» وزیر امور خارجه آمریکا که چند روز پیش برگزاری دیدار میان سران دو کشور را خیلی بعید دانسته بود در تضاد است.

بیگن افزود: در زمان باقی مانده و با توجه به شرایط شیوع ویروس همه گیر کرونا در سراسر جهان، پیش بینی شرایطی که بتوانیم نشست بین المللی حضوری را فراهم کنیم دشوار است اما مطمئناً تعامل بین دو طرف پابرجاست و ما آماده‌ایم تا این کار را انجام دهیم. 

نماینده آمریکا در امور کره شمالی تأکید کرد: ما معتقدیم که هنوز زمان برای ایالات متحده و کره شمالی برای انجام پیشرفت قابل ملاحظه در مسیری که هر دو طرف می‌خواهند به پیش برود وجود دارد.

روابط بین آمریکا و کره شمالی بعد از سه دیدار نا موفق سران دو کشور تیره شده است.
وبگردی