آفتاب

برخورد زشت و عجیب با کشتی‌گیر خارجی در لیگ برترباوجود گذشت چند ماه از پایان لیگ برتر، همچنان اخبار حاشیه‌ای از این رقابت‌ها به گوش می‌رسد، خبر‌هایی که بعضا خیلی عجیب و ناراحت‌کننده است.

به گزارش آفتاب به نقل از میدان، هرچند افزایش نرخ ارز در کشورمان تاثیر زیادی در ورزش هم داشته، اما این مسئله باعث نشده که در رقابت‌های لیگ برتر کشتی تیم‌ها از کشتی‌گیران خارجی بهره نبرند و اتفاقا یکی از جنجال‌های بزرگ لیگ ۱۴۰۰، مربوط به اختلاف دو تیم فولادین ذوب آمل و صنایع مازندران در خصوص جذب کشتی‌گیر روس بود.
زمانی که اختلافات به شدت بالا گرفت، تنها کسی که از این محل به شدت سود کرد، قهرمان ۶۱ کیلوگرم جهان از کشور روسیه بود که قرارداد ۵-۶ هزار دلاری‌اش به ۱۵ هزار دلار رسید. حالا باوجودی که چند ماهی از پایان لیگ برتر کشتی می‌گذرد، اما همچنان اخبار حاشیه‌ای در این خصوص شنیده می‌شود.
یکی از عجیب‌ترین خبرها، مربوط به یکی از ۴ تیم صعودکننده به مرحله پایانی لیگ برتر کشتی است، تیمی که برخوردی بد و زشت با کشتی‌گیر روسش داشت. درحالیکه کشتی‌گیر روس به مسئولان باشگاه اعلام کرده بود آسیب دیده است و نمی‌تواند کشتی بگیرد، مالک تیم از او می‌خواهد که حتما به ایران آمده و کشتی بگیرد، برد و باختش هم هیچ اهمیتی ندارد و او در هر صورت پول برد را خواهد گرفت و حتی به او وعده داده می‌شود که بعد از کشتی نیز به خرج آقای اسپانسر، در ترکیه گشت و گذاری چند روزه داشته باشد.
معمولا قرارداد با کشتی‌گیران خارجی در لیگ ایران برد و باختی است که مثلا ۵ و پانصد دلار بابت یک برد و مثلا ۴ هزار دلار بعد از باخت به کشتی‌گیر خارجی که تیم را همراهی کرده اختصاص پیدا می‌کند. کشتی‌گیر روس که مصدوم بوده، از قضا می‌بازد و در ادامه علاوه بر اینکه پول برد را نمی‌گیرد و زیر وعده سفر ترکیه هم زده می‌شود، حتی هزینه هتل او نیز پرداخت نشده و بعد از دو روز سرانجام مربی این تیم از جیب خودش پول هتل را پرداخت کرده تا این کشتی‌گیر بتواند به کشورش برگردد.