آفتاب

تاکید ایران و عراق بر گسترش همکاری های امنیتی و دفاعیسردار «مصطفی مرادیان»، وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق و «محمد رضا آل حیدر»، رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق امروز (جمعه) در نشستی درباره همکاری های دو کشور در حوزه های امنیتی و دفاعی گفت و گو کردند.

ایرنا: در این دیدار که در دفتر رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق برگزار شد دو طرف راه های توسعه روابط ایران و عراق در بخش های گوناگون و اجرایی شدن توافق های نظامی - دفاعی را بررسی و بر تقویت و گسترش آنها تاکید کردند.

محمد رضا آل حیدر در این نشست همچنین از کمک های جمهوری اسلامی به کشورش در مبارزه با گروه تروریستی داعش قدردانی و آن را نمونه ای از برادری ایران با عراق نسبت به دیگر کشورهای منطقه و فرامنطقه ای عنوان کرد.

در این دیدار که شماری از اعضای کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز حضور داشتند دو طرف بر تعمیق و گسترش روابط نظامی و امنیتی تهران - بغداد و نیز مبارزه همه جانبه با تروریست در منطقه  تاکید کردند.

سردار مرادیان وابسته نظامی جمهوری اسلامی ایران در عراق هفته گذشته نیز در راستای گسترش و تقویت همکاری های نظامی و دفاعی با «جمعه عناد»، وزیر دفاع عراق دیدار و گفت و گو کرد.