آفتاب

دلیل خواب آلودگی در طول روز را بدانیداگر مشکل خواب آلودگی در طول روز شما را آزار می‌دهد و دلیل قانع کننده‌ای برای آن پیدا نکرده‌اید این مطلب را مطالعه کنید.

بی‌خوابی مشکلی‌ست که بسیاری از افراد با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اگر مشکل خواب آلودگی در طول روز شما را آزار می‌دهد و دلیل قانع کننده‌ای برای آن پیدا نکرده‌اید ادامه مطلب را مطالعه کنید:

۱. خروپف شبانه


اولین علتی که باید درباره خواب آلودگی در نظر بگیرید این است که در طول شب گذشته دچار خرو پف شده اید. خروپف کردن در واقع نوعی اختلال خواب محسوب می‌شود. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در خواب خروپف می‌کنید روز بعد مدام خواب آلوده هستید؛ بنابراین بهتر است درباره همه علایم اختلالات خواب تحقیق کنید.

۲. رفتن به سرویس بهداشتی به دفعات


اگر نیمه‌های شب چند بار بیدار می‌شوید و این اتفاق به طور متوسط هر شب تکرار می‌شود، حتما به پزشک مراجعه کنید. ممکن است وجود یک عفونت خفیف در دستگاه ادراری شما این مشکل را برای تان به وجود آورده باشد.

۳. نامناسب بودن دمای اتاق


میزان گرما و سرمای اتاق در کیفیت خواب شما موثر است. اتاق‌تان باید نه گرم باشد و نه سرد.

۴. بدن‌تان را بیدار کنید


صبح‌ها بدون خوردن صبحانه از خانه بیرون نروید. وقتی شما صبحانه می‌خورید انگار بدن‌تان را از خواب بیدار کرده‌اید.

۵. نفس عمیق بکشید


حتما یک فعالیت ورزشی ۳۰ دقیقه‌ای را در برنامه صبح خود قرار دهید. تحرک و ورزش صبحگاهی حتی اگر یک پیاده‌روی ساده باشد، می‌تواند بدن شما را فعال و سرحال کند.

۶. دوش بگیرید


دوش گرفتن صبحگاهی می‌تواند خواب را از بدن شما بیرون کند، اما آب حمام خیلی داغ نباشد. صبح‌ها دوش بگیرید و سرحال شوید. بهتر است که صبحانه را بعد از دوش گرفتن نوش جان کنید که بدن‌تان گرم شود. قبل از بیرون رفتن حتما موهای‌تان را خوب خشک کنید تا سرما نخورید.

روزنامه خراسان
وبگردی