آفتاب

برای وزن کم کردن این میوه ها را بخورید!اگر قصد کاهش وزن دارید حتما این میوه‌ها را در لیست رژیم غذایی‌تان قرار بدهید.

مصرف کربوهیدارت همیشه به عنوان اقدام بدی برای کاهش وزن حساب می‌شود. اما وقتی بحث منبع غذایی سالمی مثل میوه هست، این قانون متفاوت است.

میوه‌ها که سرشار از فیبر، ویتامین و مواد غذایی ضروری هستند یکی از بهترین خوراکی‌ها برای مصرف هنگام رژیم غذایی هستند. فیبر موجود در میوه باعث می‌شود که شما احساس سیری کنید و فروکتوز آن باعث می‌شود تا حس رضایت از مصرف شیرینی‌ در شما ایجاد شود.

همه میوه‌ها برای این کار مفید هستند، اما مصرف برخی از میوه‌ها برای زمانی که قصد کاهش وزن دارید مناسب‌تر است. با چهار میوه که این کار را می‌کنند، آشنا شوید.

۱: سیب

با چهار گرم فیبر و ۹۵ کالوری در هر سیب، این میوه یکی از بهترین‌ها برای کاهش وزن است. بخاطر این که زمان خوردن آن زیاد است و این میوه سرشار از فیبر است، خوردن آن احساس رضایت زیادی در افراد ایجاد می‌شود. تحقیقات زیادی هم نشان دادند که سیب‌ می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

۲: موز

برخلاف تصاور معروف، موز باعث چاقی نمی‌شود. قطعا این میوه کالری بیشتتری از دیگر میوه‌ها دارد اما از سویی پر از مواد غذایی مفید است. موزها سرشار از پتاسیوم، منگزیوم، منگنز، فیبر، ویتامین و آنتی‌اکسیدان هستند.همچنین مصرف روزانه موز می‌تواند به کنترل میزان فشار خون بدن کمک کند و همچنین برای شما در مدیریت وزن مفید باشد.

۳: انواع توت‌ها

توت‌های مختلف به عنوان نیروگاه مواد غذایی شناخته می‌شوند، آن‌ها کالری کمی دارند و از سویی پز از ویتامین و آنتی‌اکسیدان هستند. برای مثال در ۱۵۲ گرم توت فرنگی ۵۰ کالروی وجود دارد. شما می‌توانید از این میوه‌ها برای عصرانه استفاده کنید.

۴: پرتقال

زمستان فصل پرتقال است، میوه‌ای که باید در رژیم غذاییتان وجود داشته باشد. این میوه پر از ویتامین سی و فیبر است و میزان کالری کمی در آن وجود دارد. یک پرتقال شامل ۴۵ کالری است، پس هنگام خوردن آن نگران وزنتان نباشید.

منبع: تایمز هند

خبرآنلاین
وبگردی