آفتاب

تمیز کردن سر دوش حمام در 6 مرحلهمراحل تمیز کردن دوش به شامل قسمت‌های درونی و بیرونی آن است که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد.

اگر نسبت به تمیز کردن دوش خود بی اهمیت باشید، به مرور زمان فشار آب حمام، به علت رسوب‌های داخل سر دوش بسیار کم می‌شود. «ایرنا زندگی» شما را با ۶ مرحله آشنا می‌کند که به راحتی سر دوش را از داخل و ظاهر، اصولی تمیز کنید.

راهنمای گام به گام برای تمیز کردن سر دوش


مرحله ۱: نیازی نیست برای مواد شوینده‌ی سر دوش، هزینه‌ زیادی کنید. تنها سرکه سفید و آب کفایت می‌کند. سرکه سفید در عین حال که در پاک‌کنندگی قوی عمل می‌کند با محیط زیست نیز سازگار است. از آنجا که اسید استیک سرکه سفید حلال مواد معدنی است، تمام رسوب‌ سوراخ‌های کوچک دوش را حل می‌کند و از بین می‌برد. به صورت شکل زیر دوش را در سرکه و آب قرار دهید.

مرحله ۲:  اجازه دهید سر دوش برای چند ساعت در آب و سرکه خیس بخورد. می‌توانید این روند را در شب قبل از رفتن به رخت‌خواب یا بلافاصله پس از اینکه آخرین فرد در خانه‌تان دوش روزانه خود را گرفت، شروع کنید.

مرحله ۳: پس از خیس شدن کامل سری دوش، آب داغ را باز کنید تا رسوب‌های حل شده و سرکه سفید از دوش خارج شوند.

مرحله ۴:
سر دوش را با اسفنج یا مسواک بکوبید تا هر گونه رسوب معدنی باقی مانده از بین رود.

مرحله ۵:
برای پاک کردن لکه‌های لرت روی دوش می‌توانید از جوهر نمک استفاده کنید. اخطار (دقت کنید که جوهر نمک را با هیچ مواد شوینده‌ای از جمله وایتکس ترکیب نکنید؛ زیرا باعث متصاعد شدن گاز سمی می‌شود)

مرحله ۶: دوش را خشک کنید.

منبع: بست لایف
وبگردی