پودینگ موز

اگر دنبال یک دسر خوشمزه و لطیف هستید، پودینگ موز انتخاب خوبی است؛ یک دسر خنک و خوشمزه که خصوصا برای روز های بهار و تابستان در کنار قهوه مناسب است.

اگر دنبال یک دسر خوشمزه و لطیف هستید، پودینگ موز انتخاب خوبی است؛ یک دسر خنک و خوشمزه که خصوصا برای روز های بهار و تابستان در کنار قهوه مناسب است. پودینگ موز را بهتر است از شب قبل آماده کنید و اجازه دهید خوب در یخچال استراحت کند تا یکی از خوشمزه ترین دسر ها را داشته باشید.

قدمت دستور پخت پودینگ موز به اوایل قرن ۱۹ میلادی برمی گردد؛ زمانی که به واسطه ی اختراع کشتی بخار، موز از آمریکای مرکزی و جنوبی به آمریکای شمالی راه پیدا کرد. در آن زمان موز در همه جا رشد نمی کرد و میوه ی خاصی محسوب می شد.

ابتدا پودینگ موز را با کیک اسفنجی تهیه می کردند، اما به مرور تغییراتی در دستور پخت آن ایجاد شد؛ یکی از ماندگارترین تغییرات استفاده از بیسکوئیت به جای کیک بود که تهیه پودینگ را ساده تر و سریع تر می کرد.

مواد لازم برای پودینگ موز (برای ۸ نفر)

موز: ۴ عدد
شکر: یک سوم پیمانه
کره: ۳۰۰ گرم
شیر سرد: ۲ پیمانه
پنیر خامه ای: ۲۰۰ گرم
مینی کوکی نارگیلی یا بیسکوییت پتی بور: ۴ بسته
زرده تخم مرغ: ۲ عدد
خامه قنادی: ۳۰۰ گرم
نشاسته ذرت: ۲ قاشق غذاخوری
وانیل: ۱ قاشق غذاخوری
طرز تهیه

۱. نصف پیمانه از شیر سرد را با زرده های تخم مرغ، نشاسته ذرت، وانیل و شکر در یک قابلمه مخلوط کنید تا نشاسته و شکر کاملا در شیر حل شوند. سپس قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید.

۲. زمانی که نشاسته ذرت کاملا در شیر حل شد، شیر باقی مانده را به قابلمه اضافه کنید. مخلوط را مدام هم بزنید تا غلیظ شود.

۳. بعد از این که ترکیب شما به غلظت رسید، کره و وانیل را به آن اضافه کنید. روی این مایه را با استفاده از یک سلفون یا پلاستیک بپوشانید تا رویه نبندد.

۴. در فاصله ای که مایه ی پودینگ خنک می شود، خامه ی قنادی را که ۳ تا ۴ ساعت قبل از فریزر خارج کرده اید برای هم زدن آماده کنید. دقت کنید که خامه ی قنادی باید کاملا شل شده باشد.

۵. خامه را با همزن برقی بزنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که خامه مانند عکس فرم بگیرد و رد پره های همزن روی آن بماند. حالا پنیر خامه ای را اضافه و کمی مخلوط کنید. ترکیب خامه را تا زمانی که مایه ی پودینگ خنک می شود در یخچال قرار دهید.

۶. بعد از این که مایه ی پودینگ کاملا خنک شد، مخلوط خامه و پنیر را به آن اضافه و مواد را با هم مخلوط کنید.

۷. مینی کوکی یا بیسکوییت را دانه دانه در شیر فرو ببرید و کف ظرف سرو بچینید. سپس یک لایه موز ورقه ورقه شده و بعد یک لایه از مایه ی پودینگ را اضافه کنید. می توانید برای طعم بهتر کمی هم گردوی خرد شده روی موز ها بریزید. این کار را به ترتیب و لایه به لایه تا اتمام مواد تکرار کنید.

۸. ظرف را برای مدت حداقل یک شب در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید.

مریم ابراهیمی