خواص بی نظیر پوست موز برای زیبایی

خوردن موز برای سلامتی بسیار مفید بوده و به دلیل داشتن مواد مغذی یکی از بهترین تقویت کننده های سلامتی به شمار می رود. اما نکته جالب اینجا است که تقریباً تمام مواد مغذی و اساسی موز در پوست آن نهفته شده است.

پوست موز برای زیبایی پوست شما بسیار مفید است و حتماً بعد از خوردن موز پوستش را استفاده کنید.

دندان های مرواریدی با پوست موز
پوست موز سرشار از آنتی اکسیدان ها، ضدقارچ ها، ضدباکتری ها و آنزیم های مفید برای بدن است. اگر دندان هایی به سفیدی مروارید می خواهید، نباید پوست موز را دور بریزید. پوست موز حاوی اسید سیتریک است که به کم کردن اثر زردی روی دندان های شما کمک کرده و آنها را به درخشندگی مروارید می کند. به علاوه موز حاوی مواد ضد پلاک دندان واسید سالیسیلیک است که نه تنها مانع خونریزی لثه ها شده بلکه آنها را مقاوم و سفت می کند.
درمان آکنه
پوست موز درمانی عالی برای جوش و آکنه است. پوست موز همانند یک پاک کننده طبیعی عمل کرده و سطح پوست را از سم های جمع شده و مولد جوش پاک می کند، خاصیت آنتی اکسیدانی آن پوست را از میکروب های مولد آکنه پاکسازی می نماید. به علاوه خاصیت ضدالتهابی پوست موز برای آرام کردن اثر التهاب پوستی نیز مؤثر است.
کاهش لکه های پوستی
قسمت داخلی پوست موز برای رفع لکه های پوستی بسیار مفید است. وجود ویتامین های موجود در پوست موز برای پوست مفید بوده و به ترمیم لکه های آن کمک می کند. به علاوه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی بالا، لکه های سیاه را نیز کاهش می دهند.
کاهش دادن پف زیر چشم
از پوست موز برای کم کردن پف زیر چشم استفاده کنید. پتاسیم موجود در پوست موز به از بین رفتن سیاهی و پف دور چشم کمک می کند و همچنین به دلیل ماهیت مرطوب کننده ای که دارد باعث کاهش سیاهی زیر چشم نیز می شود.
محو کردن خطوط خنده و چین و چروک
پوست موز به محکم کردن پوست صورت کمک می کند. همچنین دارای آنتی اکسیدان لوتئین بوده که افزایش سن را به تأخیر می اندازد و چین و چروک های پوستی را کم می کند.همچنین به پوست شما روشنی و نرمی خاصی می بخشد.
ماسک های پوست موزی
از پوست موز می توان ماسک های عالی برای درمان های متفاوت درست کرد. از ماسک موز و عسل برای ترک پا و خشکی های پوستی ناخن ها استفاده کنید.موز رسیده را با آوکادو و شیر نارگیل مخلوط کنید و آن را به موهای خود بمالید، این ماسک موهای شما را نرم و لطیف می کند یا موز را با روغن زیتون و یک سفیده تخم مرغ مخلوط کنید، آن را روی موهای خود بمالید این ماسک، موهای شما را براق می کند. همه ماسک های مو باید بیست دقیقه روی سر بماند و سپس شست و شو شود.