محبوب ترین رنگ اتومبیل در جهان کدام است؟

رنگ خودروی مورد علاقه شما چیست و تا چه حد این فاکتور در تصمیم گیری شما برای خرید یک اتومبیل نقش دارد؟ آیا یک رنگ به خصوص می تواند شما را از خرید خودروی مورد نظر بازدارد یا برعکس به خرید خودرویی دیگر ترغیب کند.

تصور می کنید از میان خودروهای رنگارنگ که هر روزه به تنوع آنها اضافه می شود، محبوب ترین رنگ اتومبیل ها در جهان کدامند و اکثر مردم جهان برای خرید کدامیک شور و اشتیاق بیشتری به خرج می دهند.
اکثر مردم جهان در هنگام خرید خودرو، ملاحظات زیادی را در خصوص رنگ خودرو به خرج می دهند. اکثر مواقع مردم تنها رنگ و سایز عمومی خودرو را برای خرید خود مرجع قرار می دهند که از نظر کارشناسی چندان دقیق و قابل اعتماد نیست. کارشناسان تاکید دارند در انتخاب یک خودرو به نکاتی مانند حجم موتور، قدرت و خروجی آن توجه بیشتری باید نشان داد تا گزینه مناسب تری را با بودجه متناسب پیدا کرد.
به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از ددرایو، یک بررسی و تحقیق صورت گرفته توسط موسسه چوسان مدیا نشان می دهد که مردم جهان اتومبیل های سفیدرنگ را بیشتر بقیه خودروها دوست دارند. حدود 37 درصد از خودروهای جاده ای به رنگ سفیده بوده و مورد علاقه اغلب رانندگان در این کره خاکی است. با این وجود دومین رنگ محبوب مردم جهان با اختلاف زیاد در تضاد جدی با سفید قرار دارد. این بدان معناست که حدود 18 درصد از خریداران خودرو پس از رنگ سفید به خرید اتومبیل های مشکی علاقه نشان می دهند. طرفداران رنگ مشکی در آمریکای شمالی، از دیگر نقاط جهان بیشترند و آمار 21 درصدی آنها گواهی بر این موضوع است.
با وجود اینکه این آمار در کشورهای و ناحیه های مختلف متفاوت است، اما به طور متوسط بعد از این دو رنگ خاکستری و نقره ای در مقام سوم محبوب ها قرار دارد. به طور متوسط 11 درصد انتخاب مشتریان خودرو در جهان بعد از خودروهای سفید و مشکی در طیف خاکستری و نقره ای قرار دارد. البته این آمار در کشورهای آمریکای جنوبی و آفریقا کاملا متفاوت است. نقره ای ها در آمریکای جنوبی 24 درصد انتخاب خرید و آمریکای جنوبی 16 درصد انتخاب مشتریان محسوب می شوند. از نگاه مردم این دو بخش جهان، این رنگ بر مشکی پرطرفدار الویت دارد.
اما یکی از رنگ های شایان ذکر در میان خودروها قرمز است. رنگی که 10 درصد خرید مشتریان در آمریکای شمالی را تشکیل می دهد. این انتخاب در آمریکای شمالی تقریبا دو برابر دیگر نقاط جهان محسوب می شود. اما به طور متوسط در نگاهی کلی، 6 درصد کل انتخاب های خرید اتومبیل جهان به قرمز ختم می شود. با وجود اینکه آمار در نقاط مختلف جهان متفاوت است اما انتخاب های برتر مردم بین سه رنگ سفید، مشکی و (نقره ای یا خاکستری) باقی مانده و تغییری نشان نمی دهد.