آفتاب

انواع آهن آلات ساختمانی و صنعتیورق گالوانیزه به صفحه فولادی با لایه ای از روی ، روی سطح ان اشاره دارد. گالوانیزه یک روش اقتصادی و موثر برای جلوگیری از زنگ زدگی فولاد است و اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. حدود نیمی از تولید روی در جهان در فرآیند گالوانیزه استفاده می شود.

انواع ورق گالوانیزه

ورق فولادی گالوانیزه با یک لایه فلز روی بر سطح ورق فولادی پوشانده شده است تا از خوردگی سطح ورق فولادی جلوگیری کرده و عمر مفید آن را افزایش دهد. به این نوع ورق فولادی گالوانیزه می گویند.
با توجه به روش های تولید و فرآوری می توان آن را به دسته های زیر تقسیم کرد:
 صفحه فولادی گالوانیزه گرم: ورق فولادی در حمام روی مذاب غوطه ور می شود تا لایه ای از روی به سطح آن بچسبد. در حال حاضر، فرآیند گالوانیزه مداوم به طور عمده مورد استفاده قرار می گیرد، یعنی صفحه فولادی نورد شده به طور مداوم در حمام ذوب روی غوطه ور می شود تا ورق فولادی گالوانیزه ساخته شود.
ورق گالوانیزه آلیاژی: این نوع ورق فولادی نیز به روش غوطه وری داغ ساخته می شود، اما بلافاصله پس از بیرون آمدن از شیار تا حدود 500 درجه سانتیگراد گرم می شود تا یک لایه آلیاژی از روی و آهن تشکیل شود . این نوع ورق گالوانیزه چسبندگی پوشش و جوش پذیری خوبی دارد.
 ورق فولادی الکترو گالوانیزه:  ورق فولادی گالوانیزه تولید شده توسط آبکاری از عملکرد خوبی برخوردار است. با این حال، پوشش نازک است و مقاومت در برابر خوردگی به خوبی ورق گالوانیزه گرم نیست.
 ورق فولادی گالوانیزه یک‌طرفه: ورق فولادی گالوانیزه یک طرفه، یعنی فقط یک سطح فلز  گالوانیزه شده است. نسبت به ورق گالوانیزه دو طرفه در جوشکاری، پوشش دهی، جابجایی و پردازش ضد زنگ سازگاری بهتری دارد. برای غلبه بر مضرات عدم پوشش روی در یک طرف، نوع دیگری از ورق گالوانیزه که در طرف دیگر با یک لایه نازک روی پوشانده شده است، یعنی یک سطح گالوانیزه ضعیفی دارد.
 ورق فولادی گالوانیزه کامپوزیت:  این آلیاژی است که از روی و سایر فلزات مانند آلومینیوم، سرب و روی و حتی یک صفحه فولادی کامپوزیت ساخته شده است. این نوع ورق فولادی نه تنها عملکرد عالی ضد زنگ دارد، بلکه عملکرد پوشش خوبی نیز دارد.


ورق گالوانیزه | قیمت ورق سیاه | آهن ربات

علاوه بر پنج مورد فوق، ورق فولادی گالوانیزه رنگی، ورق فولادی گالوانیزه با روکش چاپ، ورق فولادی گالوانیزه چند لایه پی وی سی و غیره وجود دارد. با این حال، صفحه گالوانیزه گرم هنوز رایج ترین است.

ویژگی ظاهری ورق گالوانیزه :

 وضعیت سطح: به دلیل روش های مختلف پرداخت در فرآیند پوشش، وضعیت سطح ورق گالوانیزه نیز متفاوت است. استاندارد آلمانی نیز درجه سطح ورق را بر اساس پوشش مشخص می کند.
 ورق گالوانیزه ظاهر خوبی دارد و دارای عیوب مضر مانند عدم آبکاری، سوراخ، ترک، لجن، ضخامت بیش از حد آبکاری، خراشیدگی، خاک اسید کرومیک، زنگ سفید، و غیره، برای استفاده از محصول نخواهد بود.

اندازه ورق گالوانیزه:

 سایز استاندارد ورق گالوانیزه سایزی است که معمولاً برای نشان دادن ضخامت لایه روی یک ورق گالوانیزه استفاده می شود. واحد اندازه گالوانیزه گرم بر متر مربع است. مفاد استانداردهای ژاپن، آمریکا و آلمان در مورد اندازه گالوانیزه ورق فولادی گالوانیزه با هم تفاوت دارد. برای آگاهی از وزن و سایز ورق گالوانیزه بهتر است جداول سایز شرکت تولید کننده را بررسی کنید.  

ترکیب شیمیایی ورق گالوانیزه:

الزامات ترکیب شیمیایی بستر ورق گالوانیزه در استانداردهای ملی متفاوت است. به طور کلی، استانداردهای ملی و بین المللی مواد شیمیایی  کربن، منگنز، فسفر، گوگرد و سیلیکون را مجاز می‌دانند.

کاربرد ورق گالوانیزه

محصولات نوار فولادی گالوانیزه عمدتاً در صنایع ساختمانی، صنایع سبک، خودروسازی، کشاورزی، دامپروری، ماهیگیری، تجارت و سایر صنایع استفاده می شود. صنعت ساخت و ساز عمدتا برای تولید پانل های سقف ضد خوردگی و مش سقف ساختمان های صنعتی و عمرانی استفاده می شود. صنایع سبک از آن برای تولید پوسته های لوازم خانگی، دودکش های عمرانی، لوازم آشپزخانه و غیره استفاده می کنند. صنعت خودرو عمدتاً برای تولید قطعات خودرو و غیره که در برابر خوردگی مقاوم هستند استفاده می شود. کشاورزی، دامپروری و شیلات عمدتاً به عنوان تجهیزات ذخیره و حمل غلات، فرآوری گوشت منجمد و محصولات آبزی و غیره استفاده می شود. تجارت عمدتاً به عنوان ذخیره و حمل و نقل مواد، تجهیزات بسته بندی و غیره استفاده می شود.
نبشی فولادی یک محصول متالورژیکی است که از طریق نورد یا خمش ساخته می شود و می توان آن را در دسته محصولات متساوی الساقین و نابرابر طبقه بندی کرد. نبشی با دو روش متفاوت نورد سرد یا گرم ساخته می‌شود. در این مقاله با نبشی بیشتر آشنا شوید‌.

تفاوت نبشی نورد سرد و نورد گرم

از مهم ترین تفاوت های نبشی نورد گرم و نورد سرد می توان به مقاومت در برابر تغییر شکل و سهولت شکل دهی اشاره کرد. یک نبشی نورد گرم را می توان با موفقیت برش داد، جوش داد یا آسیاب کرد، در حالی که نبشی نورد سرد به راحتی تحت این نوع پردازش قرار نمی گیرد. علاوه بر این، نبشی نورد سرد با استحکام و دوام بیشتر و همچنین زیبایی ظاهری آن متمایز می شود. یک نبشی نورد گرم از ورقی ساخته شده است که در معرض دمای بالا قرار می گیرد، که باعث تشکیل رسوب روی سطح فولاد می شود که روی پرداخت نهایی تأثیر می گذارد. علاوه بر این، نبشی نورد سرد را می توان از صفحه نازکتر تولید کرد.


 آهن ساختمان | فروش آهن آلات | آهن ربات

کاربرد نبشی

از نبشی های فولادی می توان در بسیاری از زمینه های صنعت و ساختمان استفاده کرد و باعث ایجاد حفاظت و تثبیت اضافی در تولید سازه های می شود. هر سازه معماری از خواص نبشی فولادی نیز بهره خواهد برد. امروزه هیچ قاب و بدنه ای از هیچ وسیله نقلیه ای از جمله تریلرها را نمی توان بدون نبشی  ساخت. این عناصر به شما امکان می دهند آنها را به روشی بسیار سریعتر و بهینه تر انجام دهید. نبشی های فولادی با استحکام و مقاومت بالا در برابر بارها متمایز می شوند، به همین دلیل آنها حتی برای مدت زمان بسیار طولانی دست نخورده باقی می مانند، که بر پایداری و دوام سازه تأثیر مثبت می گذارد. نبشی فولادی نیز یک مصالح ساختمانی پر شور و ابزار مفیدی در هنگام بازسازی است.
نبشی های فولادی ضد زنگ طیف وسیعی از کاربردها را دارندر. این نوع از پروفیل ها به عنوان عناصر اصلی اتصالات و تقویت کننده ها در تولید میز، صندلی یا کابینت به کار گرفته می‌شود.  نبشی های فولادی نیز در مقیاس وسیع توسط شرکت های مونتاژ نرده و برای تولید انواع دروازه ها استفاده می شود. آنها همچنین قطعات عالی برای تعمیر انواع مختلف دستگاه ها هستند، به عنوان مثال در ماشین آلات کشاورزی از آنها بهره گرفته می‌شود. علاوه بر این، شایان ذکر است که استفاده از گالوانیزه برای ساخت نبشی آن را به یک متریال ایده ال حتی در یک فضای بسیار خورنده تبدیل می کند. نبشی های فولادی ضد زنگ نیز بهترین عناصر برای ساخت خرپاها هستند. در واقع کاربرد نبشی فولاد ضد زنگ واقعاً بسیار زیاد و تقریباً نامحدود است.


 نبشی | ناودانی | آهن ربات

نحوه خرید نبشی

فولاد ضد زنگ یک نوع فولاد غیر اکسید کننده منحصر به فرد است که به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصربفرد خود از مقاومت در برابر خوردگی بالایی برخوردار است. نبشی ‌های فولاد ضد زنگ در برابر شرایط آب و هوایی، اسیدهای رقیق شده یا محلول های قلیایی مقاوم هستند. فولاد ضد زنگ مجموع چندین آلیاژ از جمله کروم (حدود 10.5٪ - 30٪)، نیکل (تا 30٪) و آهن، و همچنین عناصر مختلف دیگر مانند منگنز، کربن، مس یا نیتروژن است. شرکت ما نبشی را از جنس استنلس استیل با کیفیت بالا را ارائه می دهد. هنگام انتخاب نبشی از فولاد ضد زنگ، به ابعاد عناصر (به عنوان مثال طول 150 میلی متر) و ضخامت ورق مورد استفاده برای تولید آن، به عنوان مثال 2 میلی متر توجه ویژه ای داشته باشید.
در پایان
شرکت ما یک تولید کننده معتبر نبشی فولادی است که محصولات تولیدی خود را از طریق فروشگاه آنلاین عرضه می کند. نبشی های فولادی در شرکت ما در انواع زیر ارایه می‌شوند:
1.    نبشی با اضلاع مساوی یا متساوی الساقین،
2.    نبشی یا زوایای نابرابر،
3.    نبشی های ساخته شده از فولاد گالوانیزه،
4.    نبشی های فولاد ضد زنگ،
5.    نبشی فولادی نورد سرد و گرم.
با مراجعه به فروشگاه آنلاین ما میتوانید این پروفیل را در هر سایز استانداردی که مدنظرتان است خریداری کنید . علاوه بر این، تمام محصولات این شرکت دارای گواهینامه و استانداردهای بین‌المللی و ملی هستند. در صورت تمایل به خرید و اگاهی از قیمت این محصول با توجه به متریال، ابعاد، نحوه تولید و نوع اضلاع مساوی یا نابرابر با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.
تیر  یکی از قدیمی ترین عناصر سازنده در جهان است که از دوران ماقبل تاریخ برای کمک به انسان برای داشتن خانه های امن تر استفاده میشود.
انجام طراحی سازه و محاسبه ابعاد صحیح تیرآهن ها بر عهده مهندس می باشد. برای اینکه پروژه معماری شما در هنجارها و نیازهای کار باشد، مهم است که بدانید از چه نوع تیرآهن در ساخت و سازهای عمرانی استفاده میشود.

تیرآهن چیست؟

تیرآهن یک سازه مستقیم و افقی است که برای حمایت از دال و توزیع وزن سقف بین ستون ها استفاده می شود و ساختاری محکم ایجاد میکند. معمولاً بین دو ستون و بالای دیوارها نگه داشته میشود.
همچنین تیرها بار قائم، نیروهای برشی و لنگرهای خمشی را از خود و سایر عناصر (مانند درها یا دیوارها) به ستون ها منتقل می کنند.
تیراهن ها سازه هایی هستند که هم در ساختمان های بزرگ مانند ساختمان های صنعتی و حتی پروژه های مسکونی وجود دارند.

تفاوت ستون و تیراهن چیست؟

از تیرآهن ها برای حمایت از دال استفاده می شود، در حالی که از ستون ها برای حمایت از کل سازه استفاده می شود.

انواع تیرآهن

 تیرهای چوبی: بیایید لیست خود را با صحبت در مورد تیرهای چوبی، که قدیمی ترین در ساخت و سازهای عمرانی هستند، شروع کنیم.
این ماده از یک تنه درخت ساخته شده است و عمدتاً در کارهایی با سیستم سازه چوبی استفاده می شود.


 تیرآهن | قیمت ورق گالوانیزه | آهن ربات

تیرآهن فولادی یا تیرآهن جهانی:

از تیرهای فولادی در کارهای ساختمانی بسیار استفاده می شود. آنها همچنین به طور گسترده در روش های ساخت و ساز پیش ساخته مانند قاب فولادی سبک استفاده می شوند.

تیرهای کنسولی

اینها تیرهایی هستند که تنها یک تکیه گاه روی ستون دارند. یعنی تمام محموله های ورودی به یک نقطه اتصال منتقل می شود.
تیر کنسولی نیاز به محاسبه با آرماتور منفی در بالا دارد، زیرا در قسمت پایین تحت فشار قرار می گیرد.

تیرهای فلیچ

تیر فلیچ ترکیبی است از لایه های چوب و فلز معمولاً فولاد، که روی هم قرار می گیرند.
چوب اجازه می دهد که تیرها به راحتی به سازه های دیگر وصل  شوند، در حالی که فولاد استحکام و ظرفیت بار بیشتری را برای عنصر به ارمغان می آورد.
یکی از مزیت های اصلی تیرهای فلیچ قیمت آن است، زیرا نسبت به تیرهای کاملاً فلزی ارزان تر هستند.

تیرهای چوبی لمینت چسب دار

تیرهای چوبی چند لایه لمینت دار که با نام اختصاری MLC شناخته می شوند. اغلب برای حمایت از دیوارهای خارجی ساختمان ها استفاده می شوند. یکی از مزایای اصلی این است که آنها به شما امکان می دهند بر دهانه های بزرگ غلبه کنید.

تیرهای کنسول

تیرهای کنسول کاملاً متفاوت از انواع ارائه شده تاکنون هستند. همچنین به عنوان یک سازه کنسولی شناخته می شود، آنها می توانند وزن هر سازه ای را که روی آن تکیه می کنند را به تیرهای سازه ای اصلی  توزیع کنند.
این تیرها به طور گسترده در پروژه های معماری مدرن و معاصر استفاده می شوند. تصوری که می دهد این است که آثار شناور هستند. از تیرهای کنسول در پل ها نیز استفاده می شود.

تیرهای مشبک

تیراهن های خرپایی همانطور که از نام آن پیداست با افزودن کابل ها یا میله ها برای تشکیل یک تیر تقویت می شوند.
دهانه این تیرها استفاده در سازه های بتنی را تسهیل می کند، زیرا می تواند از دهانه ها عبور کرده و بهتر ثابت شود.

تیرهای مرکب

اینها تیرهایی هستند که با دو یا چند ماده مختلف مانند تیرهای فلیچ ساخته می شوند.
این نوع مواد مزیت همه مواد را با هم و صرفه جویی در هزینه را دنبال می کند.