اگرچه اطلاعات موجود در این وب سایت جهانی در دسترس عموم مردم جهان قرار دارد اما این بدان معنا نیست که این وب سایت یک دامنه عمومی است.

از آنجایی که شرکت «شبکه اینترنتی آفتاب به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۹۵۵۱۸۰» در کشور ایران مستقر است ، محتوا و طراحی سایت «آفتاب» و زیردامنه های آن، توسط قوانین کپی رایت ایران وهمچنین معاهدات بین المللی محافظت می شود. بنابراین شما نمی توانید بدون داشتن مجوز کتبی از محتوا و طراحی بخشهای مختلف سایت «آفتاب» استفاده کنید.

مالکیت های معنوی سایت «آفتاب»

قوانین حفاظتی کپی رایت ، ایده های مطرح شده در این وب سایت را نیز دربر می گیرد (از قبیل کلمه های خاص استفاده شده در سایت) و "قانون کپی رایت گردآوری"، اطلاعات وایده های جمع آوری شده در سایت «آفتاب» را نیز پوشش می دهد. این قوانین همه ارکان طراحی این وب سایت از جمله کدهای برنامه نویسی تصاویر ،آرماها و المنتهای گرافیکی موجود در این وب سایت را نیز پوشش می دهد .

شما حق ندارید از هیچ کدام از این عناصر استفاده کنید مگر در مواردی که از سوی قانون کپی رایت بین المللی مجاز اعلام شده است مانند مطالعات شخصی و یا استفاده از اطلاعات با ذکر منبع به صورت لینک.

توجه : استفاده از نرم افزارهایی که کل اطلاعات سایت را یکجا می گیرد و برای استفاده در حالت آفلاین ، روی کامپیوترشما ذخیره می کند نیزجزء این ممنوعیتها محسوب می شود اما صفحه های که توسط نرم افزارهای مرورگر وب روی کامپیوتر شما ذخیره می شود ، بخشی از یک فرایند طبیعی است که در هنگام دیدن همه وب سایتها اتفاق می افتد و به همین دلیل جزء ممنوعیتهای قوانین کپی رایت محسوب نمی شود.

مالکیت های معنوی شما

سایت «آفتاب» از همه احزاب و گروهها تقاضا می کند که به مالکیتهای معنوی ما احترام بگذارند و ما نیز به همان اندازه به مالکیتهای معنوی آنها احترام می گذاریم .

سایت «آفتاب» به داشتن حسن نیت در کار معتقد است و همه محتوای این سایت یا توسط بخش فنی خودمان تهیه شده یا از دامین های آزاد عمومی جمع آوری شده است و در مواردی که از مطالب دارای کپی رایت استفاده شده ،مجوزهای لازم از دارندگان حق تکثیر اخذ شده است .

در صورتیکه فکر می کنید این وب سایت بصورت غیر قانونی و بدون اخذ مجوز از مطالب و کارهای شما استفاده کرده است لطفا" مدارک زیرا را ارائه کنید:

 • امضای الکترونیکی و یا فیزیکی شخص تعیین شده از سوی صاحب کپی رایت
 • توضیحات کامل درباره کار و یا مطلبی که شما معتقدید بصورت غیر قانونی و بدون مجوز توسط این وب سایت استفاده شده است .
 • مطالبی که شما ادعا می کنید بصورت غیر قانونی استفاده شده است ، دقیقا" در کدام قسمت این وب سایت قرار گرفته است.
 • اطلاعات کامل تماس با شما
 • طی نامه ای اعلام کنید که شما کاملا" ایمان دارید که برای استفاده از مطلب مورد نظر شما از صاحب کپی رایت و یا نماینده او مجوزی اخذ نشده است.
 • نامه ای که توسط شما نوشته شده باشد وتایید کند که اظهارات مطرح شده در نامه قبلی صحیح است و شما صاحب کپی رایت و یا نماینده او هستید . چنین نامه ها و مواردی را به پست الکترونیکی [email protected] ارسال کنید.
 • سایت «آفتاب» هرگونه اطلاعاتی را که حضور آنها در این وب سایت به منزله نقض قوانین کپی رایت تلقی شود ، به سرعت حذف خواهد کرد.

علائم تجاری

موارد زیر، علائم تجاری ثبت شده یا علائم تجاری سایت «آفتاب» هستند:

 • www.aftab.ir
 • لوگوی www.aftab.ir
 • www.aftabir.com
 • لوگوی www.aftabir.com

مالکیت

مجوز کپی رایت همه مواد این وب سایت توسط شرکت «شبکه اینترنتی آفتاب به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۹۵۵۱۸۰» و یا تحت لیسانس این شرکت اعطا می شود .


برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مطالب زیر را مطالعه فرمایید: