آفتاب

افزایش دمای نوار غربی و شمالی کشور طی هفته آیندهمدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از افزایش نسبی هوا در نوار شمالی و غربی کشور طی هفته آینده خبر داد و گفت: همچنین طی۵ روز پیش‌رو در شرق کشور شاهد وزش باد شدید و گرد و خاک خواهیم بود.

ایسنا: صادق ضیائیان گفت: امروز (پنجشنبه ۲۶ تیر) در سواحل مرکزی و شرقی دریای خزر، شمال شرق کشور، برای نقاط استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نیمه غربی کرمان و ارتفاعات هرمزگان رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: همین وضعیت جوی و رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در روز جمعه (۲۷ تیرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی،غرب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان و در روز شنبه ( ۲۸ تیرماه) ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی، ارتفاعات هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در ادامه خاطرنشان کرد: طی سه روز آینده در شمال غرب کشور نیز طی ساعات بعد از ظهر رگبار باران و گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. همچنین طی روزهای یک‌شنبه و دوشنبه( ۲۹ و ۳۰ تیر) در ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در ۵ روز آینده در شرق کشور بویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک رخ خواهد داد، تصریح کرد: همچنین از روز جمعه تا اواسط هفته آینده در نوار شمالی و غربی کشور افزایش نسبی دما مشاهده خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین دریای خزر را طی امروز (پنج‌شنبه ۲۶ تیر) مواج پیش‌بینی کرد.

وی در خاتمه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت‌: آسمان تهران فردا (جمعه ۲۷ تیر) قسمتی ابری تا نیمه ابری و گاهی افزایش باد با حداقل و حداکثر دمای ۲۴ و ۳۵درجه سانتی‌گراد و در روز شنبه (۲۸ تیر) کمی ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.