آفتاب

فیلمنامه طول موج منتشر شدفیلمنامه "طول موج" داستانی در باره تاریخ معاصر و مربوط به سالهای 1337 تا 1357 میباشد که در شهرهای زیبای کشورمان ، اصفهان ، شیراز ، قشم و انزلی ، و درمحل‌هائی بی‌نظیر وجذاب اتفاق میافتد.

توضیح نویسنده
فیلمنامه "طول موج" داستانی در باره تاریخ معاصر و مربوط به سالهای 1337 تا 1357 میباشد که در شهرهای زیبای کشورمان ، اصفهان ، شیراز ، قشم و انزلی ، و درمحل‌هائی بی‌نظیر و جذاب اتفاق میافتد.
طول موج داستان مردی است که درسال 1337 به عنوان یک مامور اطلاعاتی به ایران می‌آید و برای خود زندگی تشکیل می‌دهد و صاحب خانواده می‌شود. این فرد صاحب 2 پسر میشود. ولی با تولد دخترش زندگی او دگرگون می‌ شود. این مرد در طول این مدت که در ایران حضور دارد به فرهنگ ، آداب  و رسوم خانوادگی و هم چنین ادبیات ایران بسیارعلاقه‌مند می‌شود.
دراین فیلمنامه تحولی در این مامور ایجاد میشود که وقتی پس از 20 سال زندگی در ایران دستوراتی خارج از عرف به او داده می‌شود او به دلیل داشتن خانواده و علاقه‌مندی به ایران از دستورات سرپیچی می‌کند و بدین سبب درگیری‌هائی بین او و کارفرمای تشکیلاتش به وجود می‌آید.


نویسنده در تمام جریان فیلمنامه به جای نشان دادن فقرو فلاکت و از این دسته موارد نازیبا به زیبایی‌های ایران میپردازد چون باور دارد که زیبایی های کشورمان بسیار بیشتر از نشان دادن فقر و مشکلات مردم تماشائی ترهستند. به همین دلیل سعی داشته تا از تمام بناهای تاریخی و جذابیت‌های شهرهای بزرگ و زیبای کشورمان در این فیلمنامه استفاده کند. در این فیلمنامه جذابیت ها را در قالب یک فیلمنامه تعلیقی ، معمایی ‌، حادثه‌ای و هیجان انگیز نوشته شده تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود.
با اشاره به  انگیزه در نگارش این فیلمنامه تاریخی باید یاد اور شد که نویسنده این فیلمنامه برای نگارش آن سعی کرده است از فضاهایی استفاده کند که با تاریخ‌های آن اتفاقها همگون باشد . بدین سبب بیشترمحل ها را از مکانهای تاریخی انتخاب و به رشته تحریر در آمده است.
محل های بسیاری از فیلمنامه در مکان‌های زیبای کشورمان مانند حافظیه،  بازار مسگرها، میدان نقش جهان ، سعدیه ، ساختمان های زیبای اصفهان و شیراز ، پل های اصفهان ، انگورستان ملک ، ارگ کریمخان ، باغ ارم ، عالی قاپو و دیگر بناها و بازارهای اصفهان و شیرازاتفاق میافتد. در این  فیلمنامه  تغییرات امروزی و مکانهای پرجمعیت در قصه نوشته نشده است ، به دلیل اینکه قصه فیلم پرجمعیت نیست و ماموران اطلاعاتی آن دوران معمولا در مکان‌های شلوغ حضورپیدا نمی کنند تا مبادلات و ملاقاتهای خود را انجام دهند.