آفتاب

لینک های مفید آفتاب

لینک های استان هرمزگان

نمایش ۱ تا 25 از ۴۲ مقاله


سازمان بهزیستی استان هرمزگان در سال 1360 از سازمان منطقه أی بهداری سابق جدا شده و به صورت سازمان مستقل به فعالیت خود در استان ادامه داده است.مشاور امور گمرکی ترخیص کالاازگمرکات کشورعضو اتحادیه کارگزاران(حق العملکاران) گمرک ایران، ترخیص کالاهای مجازبازرگانی - مواد اولیه کارخانجات تولیدی وماشین آلات صنعتی ازگمرکات تهران و بندرعباس توسط کارگزار(حق العملکار) گمرک ایران واردات - صادراتاستان هرمزگان در جنوب ایران واقع شده است . مساحت آن 68476 کیلومتر مربع و از لحاظ وسعت ، بزرگترین شهر آن بندرعباس و کوچکترین شهر آن هرمز است . این استان از مناطق گرم و خشک ایران بوده و مقدار متوسط بارندگی سالانه آن 216 میلیمتر است . حداقل درجه حرارت این منطقه حدود 10 و حداکثر 46 درجه سانتیگراد و رطوبت نسبی هوای آن با توجه به فصل های مختلف سال بین 20 تا 95 درصد در نوسان است .اجرای عدالت یکی از آرمان‏ها و آرزوهای دیرین جامعه‏ی بشری است . منظور از اجرای عدالت ، یعنی حل اختلافات و منازعات افراد با یکدیگر یا افراد با دولت بر طبق قوانین مصوب . این وظیفه‏ی خطیر برعهده‏ی قوه‏ی‏قضائیه گذاشته شده است.به منظور نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاههای اداری و در اجرای اصل 174 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، سازمانی به نام «سازمان بازرسی کل کشور» که در این قانون به اختصار سازمان نامیده می شود زیر نظر قوه قضائیه و با اختیارات و وظایف مندرج در این قانون تشکیل می‌شودشیوه آموزش باز و از راه دور عمدتاً با توجه به ویژگی‏های اقلیمی، اقتصادی و جمعیتی کشورها شکل‏گرفته‏است. آموزش از راه دور از دیر باز وجود داشته است. اما این نظام باویژگی‏های کنونی خود از اواسط دهه شصت میلادی در اروپا شکل گرفت و کشور انگلستان آغازگر فعالیت رسمی نظام آموزش از راه دور به شکل اولیه آن یعنی آموزش مکاتبه‏ای بود. با تکامل سریع تکنولوژی در بعد ارتباط جمعی، این نظام به شکل امروزی رایج شد.

مهمترین وظایف سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان را می توان به شرح زیر بیان نمود‌: ـ برنامه ریزی ، بودجه ریزی ، نظارت . هماهنگی و ارزشیابی از برنامه ها وفعالیتهای استان. ـ برپائی تعامل همه جانبه و توسعه ای با دستگاههای اجرایی مرتبط برای سرعت بخشیدن به عملیات ، تحقق برنامه ها و بودجه ها ،‌ارتقای کیفیت و پاسخگو کردن امور گوناگون ـ انجام فعالیتهای مختلف د رزمینه تصمیم گیری ، تصویب ، هدایت ، هماهنگی و...

اولین فعالیت هواشناسی در استان هرمزگان با احداث ایستگاه هواشناسی در جزیره قشم در سال 1330 شمسی آغاز گردید که این ایستگاه سینوپتیک هنوز فعال می‌باشد. ایستگاه هواشناسی بندرعباس نیز در سا ل 1335 شمسی در محل فرودگاه بندر عباس تاسیس گردید. قدیمی‌ترین ایستگاه کلیماتولوژی استان، طاشکوئیه می‌باشدکه در سال 1345 شمسی آغاز به کار نموده و در شمالی‌ترین قسمت استان واقع شده است. تا پیش از انقلاب در استان تنها...سایت منطقه آزاد کیش به معرفی جاذبه های توریستی و طبیعی جزیره کیش، اخبار مربوط به کیش، اطلاعات مربوط به هتلها در کیش می‌پردازد.

نمایش ۱ تا ۲۰ از ۴۲ مقاله