پول در آوردن | چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟ | پولدار شدن یکی از مهم ترین دغدغه ی همه ی انسانهاست . هچنین تنها راه برآورده کردن خیلی از خواسته های ما ، پول است . در مقاله ی زیر به این دغدغه و راهکارهای عملی برای دست یابی به آن ، پرداخته شده است.

همیشه انسان های هوشمند دنبال راهی هستند تا سریع تر به ثروت برسند و به اصطلاح پول و دارایی شان را چند برابر کنند. یکبار به بازار بورس هجوم می آورند و یکبار به طلا و ملک!
اما در همه این موارد یک عده پیشتاز هستند و بقیه دنباله روی آن ها! همیشه آدم های پیشتاز که ریسک می کنند در اطراف خود و توسط اطرافیان به خوبی رصد می شوند تا هر کاری که می کنند و هر جایی که پول های خود را سرمایه گذاری می کنند، بقیه نیز از آنها پیروی کنند.
اما چه نیروی محرکی در این افراد پیشتاز وجود دارد که باعث می شود تا همیشه ذهن آنها در پی یافتن راهی جدید برای پول درآوردن باشد؟ در این مقاله می خواهم راهی را به شما معرفی کنم که مانند یک بازی شیرین می تواند نیروی قوی برای رانده شما به سمت پول درآوردن باشد
این ایده اولین بار توسط استوارت گلد اسمیت نویسنده کتاب های معروف، بین المللی و پرفروش ‘The Midas Method’و «هفت راز میلیاردرها» در کتابی با عنوان Double You چگونه در بیست و هشت مرحله و با روش دوبرابر کردن پول به یک میلیون برسیم.
پیشنهاد شد که مورد استقبال خوانندگان نیز قرار گرفت.
ابتدا نکته جالب این روش آن است که نیازی نیست که شما از دارایی قبلی خودتان را (آن چه قبل از این روش به دست آورده اید.) در این روش استفاده کنید که دلیل آن نیز بالا بردن قدرت ریسک شما در معاملات تجاری است.

روش دوبرابر کردن پول چگونه است؟
انسان ها ذهن خلاقی دارد. اول کارهای بزرگ در ذهن انسان نمی گنجد. مثلا: تبدیل صفر تومان به یک میلیون تومان یا قدم نهادن یک انسان روی کره ماه! در ابتدا غیر ممکن به نظر می آیند. آن قدر بزرگ که فکرش را هم نمی توان کرد.
ولی همان طور که یک مهندس نرم افزار می داند که با تقسیم پروﮊه ها به قطعات کوچک به نتیجه خواهد رسید در این روش شما خواهید آموخت که شما باید عملیات را به مراحل کوچک تر تقسیم کنید. جمله ای معروف می گوید که سفر هزار کیلومتری با قدم اول شروع می شود.
هر کاری انجام شدنی است اگر به مراحل و گام های کوچک تقسیم شود.

مزایای این روش :
۱. به شما آموزش شروع از صفر را می دهد.هر آدمی می تواند به یک میلیارد تومان برسد، مثلا از پدر یا عمه پیرش ارث ببرد. اما این روش کار را از صفر شروع می کند و شما در این راه تجربه های ارزشمندی به دست خواهید آورد.
۲. این روش به شما آموزش می دهد که پول درآوردن فقط از راه ارتباط با مردم، بازاریابی و فروش محصولات و خدمات است. البته حتما می دانید که هر کسی در حال فروش چیزی است. حتی شما که استخدام هستید. شما نیز در حال فروش مهارت های خود به رئیس تان هستید.
۳. برای به دست آودن مراحل مختلف ثروت به استراتژی ها و روش های گوناگونی نیازم دارید. روش تبدیل هزار تومان به ۲ هزار تومان با راهی که برای تبدیل ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان وجود دارد متفاوت است.
۴. در این روش قدرت ریسک پذیری شما افزایش خواهد یافت. چون حتی یک ریال از پول خودتان در این روش نباید به کار گرفته شود و همین موضوع باعث خواهد شد تا قدرت شما در مواجه با کارهای پر خطر افزایش یابد.
۵. این روش می آموزد که تنها با سخت کار کردن نمی توانید از یک مرحله به مرحله بعد رشد کنید و همیشه برای پیشرفت در کارها باید از هوش خود استفاده کنید نه قدرت بازوی خود!
۶. و در نهایت در این روش سرگرم کننده شما تمام مدت حس خواهید کرد که در یک بازی شرکت داشته اید و به شما خواهد آموخت که برای رسیدن به آرزوهای بزرگ باید آن را به کارهای کوچک تقسیم کرد.
۲۸ مرحله ای که شما را به ثروت می رساند
در ایتدا باید یک ۱۰ تومانی پیدا کنید و آن را طی ۲۸ مرحله دو برابر کنید
مرحله اول : ۱۰×۲=۲۰ تومان
مرحله دوم : ۲۰×۲=۴۰ تومان
مرحله سوم: ۴۰×۲=۸۰ تومان.
…
مرحله بیست و هشتم : ۶۷۱,۰۸۸,۶۴۰×۲=۱,۳۴۲,۱۷۷,۲۸۰ تومان
یعنی در بیست و هشت مرحله شما به مبلغ عظیمی دست پیدا کرده اید.

قوانین را به یاد داشته باشید
در این روش قوانین مهم و جالبی وجود دارد که حتما باید رعایت شود. در این مورد تصور کنید بازی را شروع کرده که در نهایت جایزه هنگفتی نصیب شما خواهد شد. اگر توان رعایت قوانین را ندارید اصلا بازی را شروع نکنید و فقط به نتیجه نهایی فکر کنید. چون پشت هر قانون علتی وجود دارد.
در این مراحل «اندوخته» به معنای پولیست که با این روش به دست آورده اید و «دارایی» آن پولیست که قبلا و خارج از این روش داشته و به دست آورده اید.
قانون ۱: شما باید ده تومان پیداکنید یا کسی آن را به شما(رایگان) داده باشد. شما برای این کار یک ماه فرصت دارید. اگرچه ممکن است شما در روز اول یا هفته اول این کار را به انجام رسانید. شما نباید از دارایی قبلی خودتان این مقدار را بردارید. البته با این فرض که این مقدار بسیار کم صاحب نداشته باشد یا صاحب آن حتما راضی باشد.
اگر بیشتر از این مقدار نیز به دست آوردید به همین ترتیب به مراحل جلوتر و بالاتر خواهید رفت.
قانون۲: شما برای طی هر مرحله فقط باید از اندوخته خود استفاده کنید. از دارایی خود یا حتی از قرض و غیره نباید وارد این اندوخته های شما شود
قانون۳: طی ۱۵ مرحله اول شما باید فقط اصل پول هایی را که از مراحل قبل به دست آورده اید به کار ببرید. بعد از مرحله ۱۵ به دلیل بالا رفتن مبلغ اندوخته و مشکلات نگهداری، این پول نزد بانک نگهداری و کار خرید و فروش توسط چک و غیره می تواند انجام گیرد.
هم چنین بعد از این مرحله پیشنهاد می کنم یک حساب بانکی جداگانه به همین منظور افتتاح کنید.
قانون۴: چنان چه پولی بیشتر از مقدار مجاز سیستم به دست آوردید «مقدار مازاد را برای خود خرج کنید و فقط مقدار مجاز را به اندوخته خود اضافه کنید. به عنوان مثال اگر شما در مرحله ۲۰ باشید و طوری برنامه ریزی کرده اید که پول بیشتری بدست آورده اید باید مبلغ اضافه را خرج کنید و نباید این مقدار پول اضافه را برای راحتی کار با خود به مراحل بعد ببرید.
قانون ۵: چنان چه پولی کمتر از مقدار مجاز سیستم به دست آوردید، باید تمام اندوخته به دست آمده را به کار اندازید و پس از سوددهی آن مرحله را پشت سر بگذارید.
به طور خلاصه در هر مرحله مجبور نیستید پول خود را فقط طی یک معامله ۲برابر کنید و می توانید در هر مرحله چند معامله به منظور ۲ برابر کردن اندوخته انجام دهید تا زمانی که موفق به ۲ برابر کردن اندوخته خود شوید.
قانون ۶: شما باید یک دفترچه یادداشت روزانه داشته باشید. از یک دفتر استفاده کنید. هر صفحه برای هر مرحله.در بالای هر ۲۸ صفحه یک عنوان بنویسید و برای تبدیل هر مرحله به مرحله بعدی راه ها و ورش هایی را پیشنهاد و روی آن کار کنید.
در هر صفحه تاریخ و روش انجام کار در آن مرحله را یادداشت کنید. شما از آن برای برنامه ریزی مرحله بعد و ایده یابی می توانید استفاده کنید.
قانون۷: (مهم ترین قانون) می گوید: نگران این نباشید که مراحل بالاتر چگونه پیش خواهد رفت و فقط روی مرحله جاری متمرکز شوید. فکر کردن به دور دست ها شما را ناامید خواهد کرد.
از افکار زیر بپرهیزید: «من میدانم هزار تومان را چگونه به دوهزارتومان تبدیل کنم. اما راه تبدیل کردن صد میلیون تومان را به دویست میلیون تومان نمی دانم.»
قانون۸: وقتی پول شما به مقدار قابل توجهی رسید برای رها کردن کار وسوسه خواهید شد. یعنی در مراحل بالاتر که مبلغ اندوخته نیز زیاد خواهد شد شما را دچار وسوسه بزرگی خواهد کرد.
حالا در اینجا سخت ترین قانون بیان می شود:شما اجازه خرج کردن حتی ۱ ریال از این اندوخته را هم ندارید تا زمانی که پول شما در بانک به یک میلیارد تومان برسد. پس از آن شما صاحب تمام آن پول خواهد بود.
سخت ترین قانون همین قانون شماره ۸ است همیشه زمانی که مبلغ زیادی را داشته باشید پی در پی وسوسه خواهید شد تا پول را خرج کنید و آن چه را که دل تان می خواهد برای خودتان بخرید.
قانون ۹:یک قانون سخت دیگر: شما اجازه منتقل کردن پولی که از راه های دیگر غیر از این سیستم به دست آمده، به درون این سیستم را ندارید. برای پشت سر گذاشتن هر مرحله باید به جای کارکردن یا حتی استخدام شخصی، فقط داد و ستد کنید.
ممکن است شما مهارت های دیگری غیر از حرفه معمول خودتان داشته باشید. ولی هم اکنون به شما یادآوری می کنم که محدودیت های زیادی برای استفاده از این روش وجود دارد. پس کار مطلقا نه، فقط تجارت.
قانون ۱۰: شما اجازه استفاده از منابعی را که پنهان هستند ندارید، تنها اندوخته را در نظر داشته باشید.
یک سری ملزومات مانند کامپیوتر ، دستگاه فاکس، ماشین و غیره که شما آنها را خریده اید در صورتی قابل استفاده هستند که بعد از اتمام مرحله مربوطه چیزی از ارزش آن ها کاسته نشود. هم چنین اجازه استفاده از ابزار و ملزوماتی را که بخشی از کار فعلی شما را تشکیل می دهد ندارید. چون بهای آن توسط سیستم پرداخت نشده است بلکه با استفاده از درآمدی خریداری شده اند که از کار فعلی شما به دست آمده است. مانند استفاده از ماشینی که کرایه آن را از سیستم پرداخت نکرده باشید.
استفاده از ماشینی که در حال حاضر دارید یا کپی کردن ۱۰.۰۰۰ برگ با استفاده از دستگاه های موجود در اداره و از این قبیل در حقیقت منابعی هستند که شما از خارج سیستم وارد کرده اید.
سیستم دوبرابر سازی، یک سیستم مستقل و بدون هیچ گونه وابستگی به کار فعلی یا سایر روش های پول سازی شما است.
قانون ۱۱: این قانون مثل بازی مار و پله است. اگر شما در یک مرحله سوختید باید به مرحله ای برگردید که پول شما به اندازه پول همان مرحله باشد و دوباره ازمرحله ای که در آن سقوط کرده اید شروع به کار کنید. برای مثال شما در مرحله ای هستید که قصد دارید ۱۰ هزارتومان را به ۲۰ هزارتومان برسانید.اگر در این هنگام جنسی را به مبلغ ۵ هزارتومان به قصد فروش خریده باشید و در این کار ضرر کرده و کل مبلغ ۵ هزار تومان را از دست بدهید فقط ۵ هزارتومان برای شما می ماند. در این وضعیت شما به مرحله قبل سقوط کرده اید و باید دوباره از آن جا شروع به کار کنید.
قانون ۱۲: شما باید تلاش تان را بالا ببرید. برای مثال می توانید یک سری مواد خام به مبلغ ۲۰ هزارتومان توسط اندوخته خریداری کرده باشید و سپس با یک سری عملیاتی که روی آن ها انجام میدهید آن ها را ۴۰ هزارتومان بفروشید.شما به این طریق خیلی سریع موانع را پشت سر خواهید گذاشت و این درس بزرگی است. شما به وسیله کاری که به صورت عادی و معمولی ست پولدار نخواهید شد.
قانون۱۳: و اما قانونی که برای تمامی مراحل جواب می دهد: «از اندوخته خود برای بالا بردن ارزش افزوده کالا ها استفاده کنید و سپس آن ها را با قیمت بالاتر بفروشید.» با کمی تعمق می توان به مفهوم آن پی برد. این کلید موفقیت شماست و اتفاقا این اصل مهم پشت پرده تمامی شرکت ها چه کوچک و چه بزرگ روی کره خاکی است.
لطفا این ۲۸ مرحله را روی کاغذ بنویسید یا جدولی در ورد یا اکسل تشکیل دهید. در هرمرحله روش هایی را پیشنهاد و موانع را پشت سر بگذارید.
باید عنوان کنم که این روش تنها بهانه ایست برای فکرکردن، پیشتازبودن و خطرپذیری در کسب درآمد. وگرنه نباید انتظار داشت که با یک نسخه می توان میلیاردر شد.

منبع : روزنوشته های رضا شاهین