آفتاب

سبک استراتژیکd توسط استودیو امپلیتود (Amplitude Studios) برای رایانه‌های شخصی ویندوزی و سیستم‌عامل مک عرضه و در سال ۲۰۱۴ کمپانی آیسبرگ (Iceberg) وظیفه انتشار این بازی را به عهده گرفت. ماموریت اصلی بازی، به سلطنت رسیدن در جهان «Auriga» است که برای رسیدن به این هدف باید کنترل یکی از هشت نژاد مختلف در بازی را به عهده بگیرید و تلاش خود را برای حکم‌فرمایی مطلق به کار بگیرید.

ازی Endless Legend یا همان «افسانه بی‌پایان»، یک استراتژی فانتزی و بر پایه سیستم نوبتی است که در اصطلاح به سبک ۴X مشهور است. اصطلاح ۴X مربوط به ژانری از بازی‌های استراتژی نوبتی است که با کنترل یک امپراطوری یا حکومت‌های مختلف در طول بازی، کاوش (eXplore)، توسعه (eXpand)، استثمار (eXploit) و منهدم کردن نژاد حریف (eXterminate) صورت می‌گیرد.

مانند بسیاری از بازی‌های استراتژیک دیگر، جریان پیشروی در طول بازی هم از راه سیاست و روابط دیپلماسی با حکومت‌های همسایه صورت می‌گیرد و هم می‌توانید به وسیله جنگ و نبرد‌های بزرگ هدف نهایی خود را عملی کنید. در حین روند بازی و با گذشت زمان، ساخت تکنولوژی‌های جدید و جست‌وجو برای کشف سرزمین‌های جدید و حتی ساخت و گسترش شهر‌های جدید از جمله فعالیت‌هایی است که باید انجام دهید.

بعد از کسب نمرات قابل قبولی مانند ۸۹ از ۱۰۰ از سوی PC Gamer US و ۸ از ۱۰ از سوی گیم‌اسپات، به این نکته پی خواهید برد که Endless Legend یکی از بهترین استراتژی‌های نوبتی در دنیای بازی‌های ویدئویی را در اختیار دارد. یک بازی با محتوای بسیار عمیق و متمایز از سایر بازی‌های هم‌رده خود که همراه با نژاد‌ها و حوادث غیرقابل‌پیش‌بینی مجذوب کننده، قهرمان‌های مختلف و متنوع، تجربه ناب اکتشاف و کاوش سرزمین‌های داخل بازی و خیلی چیز‌های عالی دیگر؛ توانسته تا یک عنوان زیبا استراتژی را نمایش بگذارد. البته نباید از گرافیک و جلوه‌های بصری خوب بازی در کنار این موارد غافل شد.

Endless Legend تا به این جای کار توانسته است تقریبا ۹ هزار رای مثبت را در فروشگاه استیم به نام خود ثبت کند. جالب است بدانید که این بازی هنگام انتشار با مبلغی در حدود ۳۰ تا ۴۰ به بازار عرضه شد و بعد از فروش و استقبال خوبی که از این بازی به عمل آمد، مشخص شد که با وجود گران‌قیمت بودن بازی، گیمر‌هایی هستند که حاضر به پرداخت چنین مبلغ بالایی برای یک بازی استراتژیک می‌شوند. Endless Legend در بین منتقدین نیز عنوان محبوبی به شمار می‌رود به طوری که میانگین امتیاز ۸۲ درصد را از خودش در متاکریتیک به ثبت رسانده، امتیازی مثبتی که توانسته آن را در جمع بهترین بازی‌های این ژانر قرار دهد.

بازی Endless Legend به حدی با استقبال خوب هواداران به همراه بود که سازندگان این بازی تصمیم گرفتند بسته‌های الحاقی (DLC) متفاوتی را برای نسخه اصلی این بازی عرضه نمایند. بسته‌هایی که همچنان مورد توجه گیمر‌ها قرار گرفت و موفق شد در ادامه این سری را به یکی از محبوب‌ترین بازی‌های ژانر نقش‌آفرینی – استراتژیک تبدیل کند. بسته‌های الحاقی Endless Legend هم‌اکنون از پرفروش‌ترین بازی‌های فروشگاه استیم (Steam) به شمار می‌رود.
وبگردی