آفتاب

کتاب صوتی شنبهکتاب شنبه یک مجلهٔ شنیداری در حوزهٔ ادبیات است

    نویسنده : گروه نویسندگان ماه‎‌آوا
    گوینده : گروه گویندگان ماه‌آوا

درباره کتاب شنبه


کتاب شنبه یک مجلهٔ شنیداری در حوزهٔ ادبیات است و قصد داریم در هر شماره از آن از تاثیر قصه‌ها و کتاب‌ها بر جهانمان حرف بزنیم تا راهی برای لذت بیشتر از داستان‌ها و روایت‌ها باز شود و همچنین با خواندن داستان‌ها و روایت‌ها و بررسی آنچه به جغرافیای ادبیات مربوط است، خواندنْ نه فقط لذتی سرگرم‌کننده، که عمقی بر نگرش‌هایمان باشد. در شمارهٔ یک از شاعران شعر نوی ادبیات ایران یاد کردیم. این شماره ویژهٔ قطعات کوچک فلسفه و روایت‌هایی نقادانه به مصرف‌گرایی این روزهاست و اندیشه‌ی چند متفکر معاصر در این حوزه بررسی می‌شود. همین‌طور روایت‌های مستند از زندگی روزمره، یادهای خاطره‌انگیز و معرفی فیلم و سریال و کتاب بخش‌های مختلف شمارهٔ یک هستند.

نفوذ کتاب‌ها و روایت‌ها بر روی تفکرات و عقاید جوامع به قدری زیاد است که شاید بتوان گفت آثار ادبی، بخش عمده‌ای از فرهنگ یک جامعه را شکل می‌دهند. اما این تأثیر از کجا می‌آید و کدام آثار ادبی بیشترین اثر را در روح و جان افراد گذاشته‌اند؟ خواندن و شنیدن بعضی از آثار، علاوه‌بر لذت ادبی و سرگرم شدن، عمقی بر نگرش‌های شما می‌بخشد و شاید حتی دیدگاه و جهان‌بینی‌تان را نسبت به جهان اطراف متحول سازد.

حال در شماره یک مجله صوتی کتاب شنبه درمورد شاعران شعر نوی ادبیات و تاثیر شعر در فرهنگ ایران صحبت شده است. در این شماره همچنین قطعات کوچک فلسفه و روایت‌هایی درمورد مصرف‌گرایی این روزها و اندیشه‌ی چند متفکر معاصر در این حوزه بررسی می‌شود.

در بخش‌های مختلف این مجله داستان کوتاه، روایت‌های داستانی، روایات مستند از زندگی روزمره، یادهای خاطره‌انگیز و معرفی فیلم و سریال و کتاب‌های ماه را می‌شنوید. لازم به ذکر است در این شماره جستارها و روایاتی از ادبیات سراسر جهان وجود دارند و فقط منحصر به شعر نوی ادبیات فارسی نیست.

مجله صوتی کتاب شنبه مناسب چه کسانی است؟


اگر به مجلات ادبی و داستانی و ناداستان‌ها علاقه دارید، از شنیدن این مجله صوتی لذت خواهید برد.
در بخشی از مجله صوتی کتاب شنبه می‌شنویم:

چند سال پیش یک مسافرت هوایی در نهایت برای من به قیمت دو کروات صدوبیست دلاری، دو پیرهن بربری، یک ژاکت کشمیر و یک جلیقهٔ کریزیا تمام شد. تمام پروازهای بین‌المللی برای یک وعده غذا، سرویس‌های بسیار مفصلی ارائه می‌دهند. اما همانطور که همه می‌دانند، هم صندلی‌های این هواپیماها زیادی کوچک است و هم سینی صندلی‌ها.

خود پرواز هم که بعضی وقت‌ها پر از تکان‌های شدید است. به علاوه دستمال‌های کوچکی به مسافرها می‌دهند؛ بنابراین اگر یک دستمال را روی یقه‌تان بگذارید، شکمتان بی‌دفاع می‌ماند و به همین ترتیب اگر دستمال را روی زانوهایتان پهن کنید، بالاتنه‌تان را در معرض خطر قرار داده‌اید. عقل سلیم حکم می‌کند غذایی که در هواپیما سرو می‌کنند، فشرده و کم حجم باشد. نه چیزی که از آن روغن بچکد و لباس را پر از لکه کند.

غذاهای کم حجمی وجود دارد. مثل نان و کتلت گوشت، سیب زمینی سرخ کرده و مرغ کنتاکی و در عوض غذاهای چرب و چیلی مثل اسپاگتی با سس گوجه فرنگی فراوان، سوفلهٔ بادمجان، پیتزایی که مستقیما از اجاق درآمده و سوپ گوشت داغ در کاسهٔ کوچک بدون دسته.

منبع: فیدیبو ـ کتابراهصوت ها را گوش دهید
مرورگر خود را بروزرسانی کنید