آفتاب

بار دیگر شهری که دوست می داشتماین کتاب صوتی روایت‌گر عشق تند و آتشین یک پسرکشاورز به معشوقه‌ی خود، هلیا است.. عشق تنها موضوع این کتاب نیست بلکه نادر ابراهیمی مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگ مردم کوچه و بازار را وارد کتاب خود کرده است و تضادها، دورویی‌ها و خرافات و افکار پوسیده را در چهارچوب یک جامعه‌ی کوچک به تصویر کشیده است.

کتاب «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» در زمره‌ی عاشقانه‌ترین کتاب‌های نادر ابراهیمی قرار دارد. شاید داستان این دلدادگی مانند دیگر داستان‌های عاشقانه تکراری باشد اما آنچه این اثر را به شهرت رسانده‌ است قلم توانا و هنرمند نادر ابراهیمی در توصیف عشق و گفتگوهای عاشقانه‌ی پسرک با معشوقه‌ی خود است. کتاب صوتی «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» با صدای دلنشین و گرم پیام دهکردی لحظات خوش و عاشقانه را برای شما رقم خواهد زد.

‌درباره‌ی کتاب کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم  اثر نادر ابراهیمی


این کتاب صوتی روایت‌گر عشق تند و آتشین یک پسرکشاورز به معشوقه‌ی خود، هلیا است.. عشق تنها موضوع این کتاب نیست بلکه نادر ابراهیمی مسائل اجتماعی، سیاسی و فرهنگ مردم کوچه و بازار را وارد کتاب خود کرده است و تضادها، دورویی‌ها و خرافات و افکار پوسیده را در چهارچوب یک جامعه‌ی کوچک به تصویر کشیده است. پسرک کشاورز که در خلال داستان مجبور به ترک زادگاه خود می‌شود، پس از سال‌ها دوباره به شهری که در آن عاشق شده بود، باز می‌گردد و شکل جدیدی از عشق را تعریف می‌کند. او اینبار از عشق به وطن می‌گوید و آن را پاک‌ترین، و برترین نوع عشق می‌داند.

کتاب «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» برای اولین بار در سال 1345 منتشر شد. این کتاب دارای سه فصل است:

    باران رویای پاییز
    پنج نامه از ساحل چم‌خاله به ستاره آباد
    پایان باران رویا

خلاصه داستان کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم


ماجرای عاشقانه‌ای که نادر ابراهیمی به توصیف آن پرداخته است دستمایه‌ی رمان‌ها و فیلم‌های فارسی متفاوتی بوده است. داستان ساده و روان است اما قدرتِ جادوییِ کلماتِ نادر ابراهیمی آن را به یک اثر شاخص تبدیل کرده است. ماجرا از زمانی آغاز می‌شود که هلیا و پسر کشاورز که از دوران کودکی با یکدیگر بزرگ شده‌اند، عاشق یکدیگر می‌شوند. هلیا خانزاده و پسرک رعیت است. خانواده‌ی هلیا به ازدواج آنها رضایت نمی‌دهند و آن دو تصمیم می‌گیرند به دور از چشم خانواده زندگی مشترک‌شان را در شهر چم‌خاله آغاز کنند. اما هلیا پس از مدتی پسرک را رها می‌کند و زادگاه خود باز می‌گردد. از آن پس نامه‌های عاشقانه‌ی پسرک و گفتگوهای سوزناک او با معشوق خیالی‌اش شروع می‌شود. او پس از سال‌ها به وطن خود باز می‌گردد و با دنیایی از احساسات متناقض روبه‌رو می‌شود. رسم و رسوم‌های قدیمی و افکار قدیمی پدران آنها اگرچه دیگر وجود ندارد اما در زادگاه او ریشه دوانده اما هیچ از این این مسائل مانع عشق عمیق او نسبت به وطنش نیست.
‌‌درباره‌ی نادر ابراهیمی نویسنده‌ی کتاب کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم

نادر ابراهیمی زاده‌ی در 14 فروردین 1315در تهران است. او در خانواده‌ای نامدار پرورش یافت و شخصیتی جسور و بلندپرواز داشت. او تحصیلات خود را در دبیرستان دارالفنون به اتمام رساند و رشته حقوق را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد اما چندان به آن تعلق خاطر نداشت . به همین دلیل تصمیم گرفت حقوق را رها کند و رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی را ادامه دهد.

نام نادر ابراهیمی با سه‌گانه‌ی عاشقانه‌ به ویژه کتاب یک عاشقانه آرام، گره خورده است و این سه اثر بیش از هر کتابی نام او را زنده نگه داشته است. نادر ابراهیمی کارنامه‌ی هنری پرباری دارد. ادبیات کودک و نوجوان، ادبیات بزرگسال، فیلمنامه، ترجمه و  نمایشنامه و حتی شاعری از جمله‌ فعالیت‌های او در عرصه‌ی ادبیات و هنر است. «مردی در تبعید ابدی» یکی دیگر از نوشته های شناخته شده‌ی نادر ابراهیمی است که سرگذشت ملاصدرا را روایت می‌کند. «یک عاشقانه آرام» با 20 بار تجدید چاپ، «بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم» 25 بار تجدید چاپ  و «چهل نامه‌ی کوتاه به همسرم» با 21 بار تجدید چاپ، از برجسته‌ترین و پرفروش‌ترین آثار نادر ابراهیمی به شمار می‌آید. عشق در نوشته های نادر ابراهیمی بسیار لطیف و رویایی توصیف می‌شود به همین علت است که می‌توان نوشته‌های عاشقانه‌ی او را یک پله بالاتر از دیگر آثار عاشقانه دانست.

عمده فعالیت‌های فرهنگی نادر ابراهیمی در بخش کودک و نوجوان صورت گرفته است. او خالق بیش از 50 اثر تالیفی برای کودک و نوجوانان است و دستی بر ترجمه‌ی کتاب نیز داشته است. نادر ابراهیمی یک هنرمند واقعی در خلق انواع محتوا محسوب می‌شود. او در کنار کار تالیف و ترجمه، به تصویرگری نیز پرداخته است و تصویرگر چندین کتاب مختلف کودک و نوجوان را بر عهده داشته است.


چرا باید کتاب کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم  را خواند؟


کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم  در دسته‌ی کتاب‌های داستان عاشقانه قرار دارد. این کتاب مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است. خوانش کتاب صوتی بار دیگر شهری که دوست می‌داشتم را پیام دهکردی به‌عهده داشته‌ است.

منبع: فیدیبوصوت ها را گوش دهید
مرورگر خود را بروزرسانی کنید


وبگردی