آفتاب

طرز تهیه کوکی خرما سادهکوکی خرما یکی از انواع شیرینی های ساده بین المللی است که با دستورهای متنوعی پخته می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکی خرما در ادامه با ما همراه باشید.

مواد لازم کوکی خرما


    خرما  ۱۵۰ گرم
    کره بادام زمینی  ۱۵۰ گرم
    تخم مرغ  ۱ عدد
    وانیل نوک قاشق چایخوری

طرز تهیه کوکی خرما

برای تهیه کوکی خرما ساده ابتدای کار پوست و هسته خرما را جدا می کنیم، سپس درون غذاساز می ریزیم. در ادامه کره بادام زمینی را به غذاساز اضافه می کنیم، سپس مواد را میکس می کنیم تا یکدست شوند.

حالا تخم مرغ را به همراه وانیل به مخلوط خرما و کره بادام زمینی اضافه می کنیم، سپس مجددا میکس می کنیم تا مواد ترکیب و یکدست شوند. در صورتی که مواد کوکی کمی شل بود ۲ قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه می کنیم.

در این مرحله خمیر کوکی را درون کیسه فریزر قرار می دهیم، سپس پهن می کنیم و اجازه می دهیم به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال استراحت کند. در ادامه پس از گذشت این زمان فر را روی حرارت ۱۶۵ درجه سانتی گراد قرار می دهیم.

حالا خمیر کوکی را از یخچال خارج می کنیم، سپس مقداری از خمیر به اندازه گردو بر می داریم و پس از آن روی آن را با چنگال خط می اندازیم و طرح می دهیم. در ادامه خمیر ها را درون سینی فر با فاصله از هم قرار می دهیم.

در این مرحله سینی را طبقه وسط فر قرار می دهیم، سپس اجازه می دهیم کوکی های خرما درون فر بمانند تا اطراف آن ها طلایی شوند. پس از پایان پخت، سینی را از فر خارج می کنیم، سپس اجازه می دهیم کوکی ها کاملا خنک شوند.

در نهایت کوکی های خرما را از سینی جدا می کنیم، سپس با شکلات بنماری شده و مغز بادام زمینی تزئین می کنیم. در آخر کوکی های خرما را درون ظرف مورد نظرمان قرار می دهیم، سپس به همراه چای سرو می کنیم. نوش جان.

وب سایت چی شی
وبگردی