آفتاب

طرز تهیه چیکن تترازینی؛ غذای ایتالیاییگاهی وقت‌ها هم باید سراغ آشپزی ملل برویم و غذای مورد علاقه خودمان را انتخاب و آن را وارد سبد غذایی‌مان کنیم. یکی از این غذا‌های جذاب چیکن تترازینی یک غذای ایتالیایی است که مواد اصلی آن ماکارونی و مرغ است.

گاهی وقت‌ها هم باید سراغ آشپزی ملل برویم و غذای مورد علاقه خودمان را انتخاب و آن را وارد سبد غذایی‌مان کنیم. یکی از این غذا‌های جذاب چیکن تترازینی یک غذای ایتالیایی است که مواد اصلی آن ماکارونی و مرغ است. بدون شک از این غذا لذت خواهید برد اگر ماکارونی و پاستا از غذا‌های مورد علاقه‌تان باشد.

مواد لازم برای تهیه چیکن تترازینی:


    سینه مرغ برشته: یک عدد
    اسپاگتی: ۲۲۵ گرم
    مارچوبه خرد شده: ۳۴۰ گرم
    قارچ تازه و کوچک: ۲۲۵ گرم
    فلفل دلمه‌ای زرد یا قرمز: ۳ عدد
    کره: دو قاشق غذاخوری
    آرد: ¼ پیمانه
    فلفل سیاه: ۱/۸ قاشق چایخوری
    آب مرغ: ۴۱۰ گرم
    شیر: ¾ پیمانه
    پنیر سوئیسی رنده شده: نصف پیمانه
    پوست‌لیمو رنده شده: یک قاشق غذاخوری
    تست خرد شده: دو ورق نان
    روغن زیتون: یک قاشق غذاخوری
    جعفری تازه خرد شده: دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه چیکن تترازینی:


۱. فر را با دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت گرم کنید. استخوان‌های مرغ را خارج کنید و گوشت آن را کنار بگذارید. آن‌ها را خرد کنید تا ۳ پیمانه مرغ پخته شده به دست بیاید. در قابلمه، اسپاگتی را طبق دستور بپزید و آبکش کنید. یک دقیقه پیش از آبکش کردن مارچوبه‌ها را اضافه کنید. سپس همه را داخل قابلمه بریزید. در یک تابه بزرگ، قارچ‌ها و فلفل‌های دلمه‌ای را با حرارت ملایم حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه تفت دهید.

۲. سپس آرد و فلفل سیاه را اضافه کنید و خوب هم بزنید. آب مرغ و شیر را یک‌جا اضافه کنید و تا زمانی بپزید که مایع غلیظ شود مخلوط قارچ را به تکه‌های مرغ اضاقه کنید.

۳. پنیر سوئیسی و پوست لیمو را به مخلوط پاستا اضافه کنید و آن‌ها را داخل تابه پیرکس مستطیلی بریزید. در یک کاسه متوسط، خرده‌های نان، روغن زیتون و پوست لیمو را با یکدیگر مخلوط کنید و روی مخلوط پاستا بریزید. آن‌ها را به مدت ۱۵ دقیقه در فر بپزید تا برشته شوند. در آخر، با جعفری سرو کنید.

ایرنا زندگی
وبگردی