آفتاب

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر رستورانیسیب زمینی شکم پر یکی از بهترین گزینه های برای یک پیش غذای شیک و خوشمزه و حتی یک شام سبک و خوش طعم است.

در ادامه طرز تهیه سیب زمینی شکم پر رستورانی را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه شوید

مواد لازم برای تهیه سیب زمینی شکم پر رستورانی برای ۲ نفر


    سیب زمینی:  ۲ عدد متوسط
    ژامبون:  ۱۵۰ گرم
    پنیر پارمزان:  ۵۰ گرم
    پنیر چدار:   ۵۰ گرم
    پنیر پیتزا:   ۱۵۰ گرم
    گوجه فرنگی:  ۲ عدد کوچک
    پنیر خامه ای: یک قاشق غذاخوری
    پیازچه:  ۲ قاشق غذاخوری
    سس مایونز:  یک قاشق غذاخوری
    کره:  ۲۵ گرم
    نمک و فلفل سیاه:  به مقدار کافی
    پاپریکا و روغن:   به مقدار کافی
     

طرز تهیه سیب زمینی شکم پر رستورانی


ابتدا سیب زمینی ها را  با پوست به دو قسمت مساوی تقسیم می کنیم. در ادامه فر را با دمای ۲۰۰ درجه سانتیگراد روشن می کنیم تا گرم شود.
سیب زمینی ها را با کمی روغن چرب می کنیم و مقداری نمک، فلفل سیاه و پاپریکا روی سیب زمینی ها می پاشیم، سپس آن‌ها را داخل سینی فر قرار می دهیم و روی سینی را با فویل آلومینیومی می پوشانیم.
روی فویل چند سوراخ ایجاد می کنیم، سپس سینی فر را به مدت ۴۵ دقیقه تا یک ساعت درون فر قرار می دهیم. پس از این که پخت سیب زمینی ها به پایان رسید آن‌ها را از فر خارج می‌کنیم.
حالا داخل سیب زمینی ها را با یک قاشق خارج می‌کنیم و قسمت های خارج شده از سیب زمینی ها را داخل یک کاسه مناسب می ریزیم و می‌کوبیم، سپس ژامبون را خرد و به همراه پنیرها به سیب زمینی اضافه می‌کنیم.
پیازچه را خرد می کنیم و به همراه سس مایونز به مواد اضافه و سپس مواد را مخلوط می کنیم تا با هم یکدست شوند و سیب زمینی ها را با این مواد پر می‌کنیم و روی هر سیب زمینی یک تکه گوجه فرنگی قرار می دهیم.
حالا سیب زمینی ها را داخل سینی فر می گذاریم  و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار می دهیم و آن ها را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر  می گذاریم تا به طور کامل برشته و طلایی شوند.

منبع: خراسان