آفتاب

طرز تهیه ترافل شکلاتیترافل شکلاتی یکی از آن شرینی‌های توپی و خوشمزه و رویای عاشقان شکلات است. اگر ترافل‌ها را به چند شکل تزئین کنید و این شکل‌های متنوع را در کنار هم در یک جعبه قرار دهید، می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان عیدی به بچه‌ها هدیه دهید.

ترافل شکلاتی یکی از آن شرینی‌های توپی و خوشمزه و رویای عاشقان شکلات است. این ترافل شکلاتی تنها با ۴ ماده تشکیل دهنده درست می‌شود، درست کردن آن آسان و سریع است و بخاطر بافت لطیف به سرعت در دهان ذوب می‌شود، در حالی که طعم آن بسیار دلپذیر است.

 اگر ترافل‌ها را به چند شکل تزئین کنید و این شکل‌های متنوع را در کنار هم در یک جعبه قرار دهید، می‌توانید آن‌ها را به‌عنوان عیدی به بچه‌ها هدیه دهید.

ترفند‌ها

۱. می‌توانید از شکلات با درصد ۳۵ تا ۷۵ درصد استفاده کنید. اگر از شکلات شیری استفاده می‌کنید، باید نسبت‌ها و دستور خاص آن را رعایت کنید، چون این نوع شکلات شیر بیشتری دارد و باید خامه کمتری به آن اضافه کرد.

۲. فقط توجه کنید که از شکلات قالبی با کیفیت استفاده کنید. از شکلات چیپسی استفاده نکنید، چون آن‌ها غلظتشان نامشخص است و کیفیت‌شان به اندازه شکلات‌های قالبی نیست.

۳. از قبل برنامه ریزی کنید و حتما زمان کافی برای یخچال بگذارید. شکلات فوق العاده روان خواهد شد و باید قبل از غلطاندن آن در مواد تزئینی، در یخچال بماند تا سفت شود.

۴. در صورت امکان موقع رول کردن شکلات، دستکش مناسب برای مواد غذایی بپوشید، شکلات به دستکش کمتر می‌چسبد تا دست برهنه.

ایده‌هایی برای تزئین ترافل شکلاتی‌


می‌توانید هر یک از ترافل‌ها را در یکی از این‌ها بزنید تا ترافل‌هایی با ظاهر متفاوت داشته باشید.

پودر کاکائو: پودر کاکائوی شیرین نشده یا شیرین شده هر دو خوب هستند.

پودر نارگیل: پودر نارگیل یا نارگیلی که خیلی ریز رنده شده، طعم نارگیلی خوشمزه‌ای به ترافل شما می‌دهد.

قند‌های رنگی: هر یک از شکل‌های مورد علاقه‌تان اعم از قلب، ستاره و یا شکل‌های دیگر را که دوست دارید، می‌توانید استفاده کنید.

پودر رنگی غذا: در این مورد توصیه و تاکید من بر استفاده از پودر چغندر قند (پودر لبو) است. بهتر است از این نوع رنگ صورتی زیبا و طبیعی که از بابت سالم بودن آن خیالتان راحت است، استفاده کنید تا ترافل شما زیباتر از همیشه باشد.

شکر دانه درشت: اگر بخواهید طعم شیرینی داشته باشد می‌توانید از شکر دانه درشت رنگی استفاده کنید.

شکلات ریز خرد شده: شما می‌توانید شکلات را در غذاساز خرد کنید. همچنین آن را با رنده ریز کنید.

شکلات ذوب شده: اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید، ترافل شکلاتی باید خوب سرد شده باشد تا بتوان به راحتی آن را در شکلات ذوب شده غلتاند.

شکلات‌های تزئینی: این شکلات‌ها که به شکل‌های مختلف وجود دارند، ظاهر تمام شکلاتی و دانه‌ای به ترافل می‌دهند.

آجیل خرد شده: بادام، گردو، پسته، فندق، بادام زمینی یا بادام هندی، همگی برای یک تزئین آجیلی خوب هستند. می‌توانید به صورت خام یا برشته از آن‌ها استفاده کنید.

توت‌های فریز شده و خرد شده در غذاساز: توت فرنگی، بلوبری یا انواع تمشک گزینه‌های خوبی هستند. توت فرنگی رنگ قرمز یا صورتی دارد که آن را در تصویر می‌بینید. اگر بخواهید که ترافل شما به میزان زیادی از این میوه‌های یخ زده روی خود داشته باشد، می‌توانید ترافل را در کمی آب بزنید و دوباره در میوه‌های خرد شده بغلتانید.

مواد لازم


    شکلات نیمه شیرین: ۲۲۵ گرم
    خامه چرب: ۱/۲ پیمانه + ۱ قاشق غذاخوری
    اسانس وانیل: ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه ترافل شکلاتی


۱. شکلات را در یک کاسه شیشه‌ای مقاوم به گرما قرار دهید.

۲. خامه را در یک ماهیتابه کوچک روی حرارت متوسط به بالا گرم کنید. فقط در حدی که گرم باشد نه اینکه قل بزند. دقت کنید اگر قصد دارید از شکلات شیری استفاده کنید، از ۱/۳ پیمانه خامه و ۲۲۵ گرم شکلات شیری استفاده کنید.

۳. خامه داغ را روی شکلات داخل کاسه بریزید.

۴. وانیل را اضافه کنید و مخلوط را بهم بزنید تا زمانی که شکلات ذوب شود.

ترفند: اگر هنوز مقداری شکلات ذوب نشده وجود دارد، آن را در مایکروفر روی قدرت ۵۰% به مدت ۲۰ ثانیه گرم کنید با افزایش حرارت آن را به هم بزنید تا ذوب شود و یکدست شود.

۵. مخلوط را به مدت ۲ تا ۳ ساعت خنک کنید تا سفت شود.

۶. مخلوط را به صورت ۱ قاشق غذاخوری برای هر ترافل بردارید (می‌توانید از اسکوپ کلوچه استفاده کنید) و آن را به یک سینی مخصوص کوکی که کف آن کاغذ مخصوص فر گذاشته‌اید، انتقال دهید.

۷. این تکه‌ها را به صورت توپ رول کنید (ترجیحا از دستکش مناسب غذا استفاده کنید تا کمتر به دست بچسبد).

۸. تزئین انتخابی خود را داخل کاسه‌ای کوچک که دیواره کوتاهی داشته باشد بریزید سپس ترافل شکلاتی را به صورت کامل در آن بغلتانید.

۹. ترافل‌ها را در یخچال نگهداری کنید.

نحوه ذخیره و مدت زمان نگهداری ترافل خانگی


آن‌ها را در یخچال بگذارید. آن‌ها تا ۲ هفته خوب هستد (فقط توجه کنید که برخی از مواد تزئینی آن‌ها ممکن است پس از بیرون آوردن از یخچال ذوب شوند، مثل کاکائو یا میوه پودر شده). شما می‌توانید بلافاصله پس از خارج کردن از یخچال ترافل‌ها را مصرف کنید یا بگذارید کمی بیرون بمانند تا نرمتر شوند. به این منظور به مدت ۲۰ دقیقه بگذارید در جای خنکی از اتاق بمانند.


مجله قرمز
وبگردی