آفتاب

شیرینی ناپلئونی متفاوت با طعم توت‌فرنگیشیرینی ناپلئونی از جمه شیرینی‌هایی است که بیشتر مردم دوست دارند. البته بماند که خوردن آن بسیار دشوار است. مخصوصا اینکه بین لایه‌های خمیری آن پر شده باشند از خامه.

ما در اینجا به جای خامه، پنیر خامه ای برای بخش میانی انتخاب کرده ایم و قرار است با میوه تازه و خوشمزه توت فرنگی سرو شود.

مواد لازم

     پنیر خامه‌ای شکلاتی
     ¼ پیمانه + 3 قاشق غذاخوری شکر
     3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو
     225 گرم پنیر خامه‌ای
    دو قاشق غذاخوری + دو قاشق چایخوری شیر
    نصف قاشق چایخوری عصاره وانیل
    دو ورق خمیر شیرینی
    یک عدد تخم‌مرغ هم‌زده
     1 ¾ پیمانه توت فرنگی تازه
    پودر قند
     برگ‌های تازه نعنا

طرز تهیه

1. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت روشن کنید. دو لایه کاغذ روغنی کف سینی بچینید.

2. روی سطح صاف، آرد بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید. خمیرها را به شش بخش مساوی تقسیم کنید و داخل سینی فر بچینید. با قلم‌‎مو روی خمیرها تخم مرغ بمالید. سپس به مدت 10 دقیقه در فر قرار دهید تا کاملا برشته و طلایی شوند. خمیرها را از سینی خارج کنید و روی توری فلزی قرار دهید تا خنک شوند.

3. برای تهیه پنیر خامه ای شکلاتی، در یک کاسه متوسط، شکر و پودر کاکائو را با هم مخلوط کنید. در کاسه ای دیگر، پنیر خامه ای، شیر و وانیل را با چنگال هم بزنید تا کاملا با هم مخلوط شوند. سپس مخلوط شکر را بیفزایید.

4. برای درست کردن شیرینی ناپلئونی، 2.5 قاشق غذاخوری پنیر خامه ای شکلاتی را روی هر کدام از نان ها بگذارید. روی آنها ¼ پیمانه توت فرنگی خرد شده بگذارید و روی آن، یک لایه نان دیگر قرار دهید تا حالت ساندویچی به خود بگیرند.

5. روی آنها پودر قند بپاشید و با برگ نعنا و توت فرنگی تزئین و سرو کنید.

منبع: برترین ها
وبگردی