آفتاب

سوپ لوبیا ایتالیاییاگر اهل امتحان کردن سوپ‌های جدید و بین‌المللی هستید، حتما سوپ لوبیا ایتالیایی را تهیه کنید. این سوپ بسیار مغذی است.

 آماده‌سازی این سوپ کمتر از ۳۰ دقیقه وقت می‌گیرد؛ بنابراین اگر زمان زیادی برای تهیه‌ی سوپ ندارید، اما هوس خوردن یک سوپ خوش‌عطر و خوش‌طعم کرده‌اید، این سوپ همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

مواد لازم برای تهیه سوپ لوبیا ایتالیایی


    پیاز بزرگ: یک عدد
    سیر: دو حبه (یا بیشتر)
    رب گوجه‌فرنگی: دو فنجان
    لوبیا سفید پخته شده: ۶۵۰ گرم
    ریحان خشک شده: یک قاشق غذاخوری
    پودر پونه‌ی کوهی: نصف قاشق چای‌خوری
    روغن زیتون: یک و نیم تا دو قاشق غذاخوری
    نمک و فلفل سیاه: به مقدار لازم

طرز تهیه سوپ لوبیا ایتالیایی


۱. برای تهیه‌ی سوپ لوبیا ایتالیایی، ابتدا پیاز و سیر را ریز خرد کنید. یک قابلمه را روی حرارت متوسط بگذارید و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. پیاز‌ها را درون قابلمه بریزید و آن‌ها را به مدت ۵ دقیقه در روغن تفت دهید تا نرم و طلایی شوند. سپس سیر را اضافه کنید و ۱ تا ۲ دقیقه تفت دهید تا عطر آن در بیاید.

۲. رب گوجه‌فرنگی را به مواد داخل قابلمه اضافه کنید و مواد را به‌خوبی هم بزنید. لوبیا سفید، ریحان خشک شده و پونه‌ی کوهی را اضافه کنید و مواد را با نمک و فلفل طعم‌دار کنید. زیر حرارت را زیاد کنید تا مواد به جوش بیایند. سپس شعله را کم کنید و اجازه دهید مواد به مدت ۵ تا ۷ دقیقه روی حرارت بمانند.

۳. زمانی که سوپ به غلظت دلخواهتان رسید، زیر حرارت را خاموش کنید. سوپ داغ را درون ظرف سرو بریزید و با مقداری آب لیموترش میل کنید.
وبگردی