آفتاب

ساندویچ فاهیتای مرغمرغ منبع بسیار خوب پروتئین است و ۱۲۰ گرم آن حدود ۷۰ درصد نیاز پروتئین بدن را فراهم می‌کند. افرادی که می‌خواهند مقدار چربی غذای خود را کاهش دهند، می‌توانند از گوشت مرغ استفاده کنند.

میزان سرو: ۴ نفر

مواد لازم:

    سینه مرغ (بدون پوست و استخوان): ۷۰۰ گرم
    فلفل قرمز (پودر شده): ۲ ق چ
    زیر (پودر شده): یک و یک دوم ق چ
    پاپریکا: یک ق چ
    تخم گشنیز: یک دوم ق چ
    نمک: به مقدار لازم
    فلفل سیاه (پودر شده): به مقدار لازم
    فلفل دلمه ای قرم: ۱ عدد
    فلفل دلمه ای سبز: ۱ عدد
     فلفل دلمه ای زرد: ۱ عدد
    پیاز: ۱ عدد
    سیر (ریز خرد شده): ۱ حبه
    روغن زیتون: ۳ ق س
    آب لیموی شیرازی تازه: ۲ ق س
    برگ گشنیز (خرد شده): ۳ ق س
    نان تورتیا: ۸ عدد

طرز تهیه:

۱. ابتدا دمای فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی گراد (۴۰۰ درجه فارنهایت) قرار دهید و سینی فر را با اسپری روغن چرب کنید. فلفل قرمز، زیره، پاپریکا، تخم گشنیز، نمک و فلفل سیاه را در ظرف مناسبی با هم مخلوط کنید و کنار بگذارید.

۲. فلفل دلمه ای و پیاز را باریک برش داده و در سینی فر پخش کنید. مرغ را به ابعاد کوچک برش دهید و روی فلفل ها قرار دهید. سیر ریز خرد شده و مخلوط چاشنی ها را اضافه کنید روغن زیتون را روی مواد بریزید و به خوبی مخلوط کنید.
 
۳. سینی را حدود ۱۸ الی ۲۵ دقیقه در فر از قبل گرم شده قرار دهید تا سبزیجات نرم شوند و مرغ کاملا بپزد (پس از گذشت نیمی از زمان پخت، مواد را مخلوط کنید). نان های تورتیا را در فویل بپیچید و در ۵ دقیقه آخر پخت مواد را در فر قرار دهید تا گرم شوند.
 
۴. آب لیمو ترش را روی مخلوط مرغ بریزید و برگ گشنیز خرد شده را روی آن بپاشید. در صورت نیاز نمک و فلفل سیاه را اضافه کنید. مخلوط مرغ را در نان های تورتیا سرو کنید.

 ـ غزاله خالدی