آفتاب

سالاد یونانیکاسه سالاد یونانی با مرغ لیمویی، برنج، گوجه، خیار، زیتون، پنیر فتا، پیاز، سبزیجات و در انتها سس ماست خیار درست می‌شود.

کاسه سالاد یونانی با مرغ لیمویی، برنج، گوجه، خیار، زیتون، پنیر فتا، پیاز، سبزیجات و در انتها سس ماست خیار درست می‌شود. این کاسه سالاد بسیار سالم و در عین حال مقوی است و برای ناهار یا شامی خنک در گرمای تابستان توصیه می‌شود.
اگر به دنبال وعده غذایی سریع و سیر کننده هستید و در عین حال نمی‌خواهید که شکمتان را با غذا‌های ناسالم و پرکالری پر کنید این کاسه سالاد یونانی برای یک شام سبک پیش روی شماست و اگر نمی‌توانید تا موقع شام صبر کنید برای ناهار درست کنید.
مزیت این گونه سالاد‌ها این است که شما خیلی زیبا همه چیز را آماده می‌کنید و در کنار هم قرار می‌دهید. هر بخش مستقل از دیگری آماده می‌شود، اما همگی در یک کاسه گرد هم می‌آیند. خوبی اینجور غذا‌ها این است که ترفند خاصی ندارند و در هر صورت مزه خوبی خواهند داشت. در ضمن از تازگی و طعم‌های متفاوت لذت می‌برید.
برای درست کردن این سالاد باید یک کاسه بزرگ را کنار بگذارید. ابتدا مرغ لیمویی و غله مورد علاقه که می‌تواند برنج، کینوا، بلغور و یا حتی گندم سیاه باشد آماده می‌کنید. ما در اینجا برنج استفاده کردیم. بعد همه مواد دیگر را به آن‌ها اضافه می‌کنید.
این مواد این‌ها هستند: گوجه، خیار، زیتون کالاماتا، پیاز قرمز، سس تزاتیکی، شوید و جعفری تازه است. همچنین می‌توانید به آن حمص اضافه کنید و با نان نازک تست شده یا پیتا سرو کنید. این سالاد یک ساندویچ خوب را هم برای شما فراهم می‌آورد.
مواد لازم برای ۴ نفر
مواد لازم مرغ

    سینه مرغ بدون استخوان: ۴۰۰ گرم
    روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری
    رنده پوست لیموترش: ۱ عدد
    آب لیمو: ۲ قاشق غذاخوری
    مرزنجوش خشک شده: ۱ قاشق چای‌خوری
    نمک: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
    فلفل‌سیاه: ۱/۴ قاشق چای‌خوری
    فلفل‌قرمز خرد شده: مقداری

مواد سالاد
    برنج یا کینوا پخته: ۲ پیمانه
    گوجه انگوری: ۲ پیمانه، دو نیم شده
    پیاز قرمز: ۱/۲ خلال شده
    پنیر فتا: ۱/۲ پیمانه خرد شده
    برش‌های لیمو برای تزئین
    جعفری و شوید تازه: مقداری برای تزئین

طرز تهیه

۱. برای درست کردن مرغ: در یک کیسه زیپ لاک بزرگ سینه مرغ، روغن زیتون، رنده پوست لیمو، آب لیمو، سیر، مرزنجوش، نمک، فلفل و فلفل‌قرمز خرد شده را بریزید و ترکیب کنید. اجازه دهید مواد به مدت نیم تا یک ساعت در کیسه بمانند. گاهی اوقات کیسه را تکان دهید.
۲. وقتی مرغ آماده پختن شد، گریل را آماده کنید یا یک ماهیتابه را با روغن زیتون روی حرارت بالا بگذارید. مرغ‌ها را از کیسه درآورده و مواد سس را دور بریزید.
۳. مرغ را روی گریل قرار داده و به مدت ۵ دقیقه هر سمت آن را کباب کنید؛ این زمان بستگی به ضخامت تکه‌های مرغ دارد. آن را تا زمانی بپرید که وسط مرغ هم پخته شده و صورتی نباشد. در این صورت دمای مرکز مرغ با استفاده از دماسنج آشپزی ۱۶۵ درجه فارنهایت است. مرغ را گریل یا ماهیتابه درآورید و به مدت ۵ دقیقه استراحت دهید. مرغ را به صورت اسلایس‌های ضخیم، برش بزنید و کنار بگذارید.
۴. برای درست کردن سالاد: برنج را در ۴ کاسه بریزید. روی آن مرغ، گوجه، خیار، زیتون، پیاز قرمز، سس تزاتیکی (ماست خیار همراه با کمی آبلیمو) و پنیر فتا بگذارید. آب یک عدد لیموترش را بگیرید و روی سالاد بریزید. سالاد را همراه با نان چیپسی و یا بصورت ساندویچی در نان لواش سرو کنید. قبل از آن روی سالاد را با شوید و جعفری تازه تزئین کنید.
برترین ها
منبع: twopeasandtheirpod
وبگردی