آفتاب

بستنی شکلاتی اسکوپیبستنی شکلاتی یکی از بستنی‌های خوشمزه است که در منزل می‌توانید با مواد زیر تهیه کنید.

مواد لازم بستنی شکلاتی خانگی:


    شکلات تلخ ۹۰ درصد    نصف پیمانه
    شیر عسلی    نصف پیمانه
    خامه شیرین شده قنادی    ۱ پیمانه
    پودر کاکائو    ۱ قاشق غذا خوری
    چیپس شکلاتی یا شکلات خرد شده (دلخواه)    ۲ قاشق غذا خوری

 برای تهیه بستنی شکلاتی به شکلات تلخ احتیاج داریم بهتره این شکلات رو با شکلات‌های دیگه جایگزین نکنید چون طعم بستنی بیش از حد شیرین میشه استفاده از شکلات تلخ باعث ایجاد تعادل در شیرینی بستنی میشه و طعم تلخی به بستنی نمیده.
۱- شکلات تلخ رو با قسمت درشت رنده، رنده کنید و داخل ظرفی بریزین و روی حرارت غیر مستقیم بخار آب قرار بدین و مدام هم بزنید تا ذوب بشه به این روش ذوب کردن شکلات روش بن ماری میگن و کف ظرفی که شکلات داخلشه نباید با آب در حال جوش تماس داشته باشه و فقط بخار آب باعث ذوب شکلات میشه.
وقتی شکلات کاملا آب شد از روی حرارت بردارین و شیر عسلی رو بهش اضافه کنید و با قاشق یا همزن دستی کاملا مخلوط کنید.
۲- و بعد پودر کاکائوی الک شده رو اضافه و کاملا مخلوط کنید تا یک دست بشه.
برای بستنی شکلاتی پودر کاکائو را به شکلات بن ماری شده اضافه کنید۳- خامه شیرین شده قنادی رو از فریزر خارج کنید تا یخش باز بشه و کمی آب بشه. بعد با دور تند همزن بزنید تا جایی که کاملا فرم بگیره و رد پره‌های همزن روی خامه بمونه (بهتره قبل از شروع کار ظرفی که خامه رو داخلش فرم میدین و پره‌های همزن رو به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار بدین تا ظرف و پره های همزن کاملا سرد باشن).
۴- بعد مخلوط شکلات و شیر عسلی رو به خامه اضافه کنید و با لیسک یا قاشق کاملا مخلوط کنید تا یکدست بشه.
در این مرحله در صورت دلخواه میتونید چیپس شکلاتی یا شکلات خرد شده هم به مواد اضافه و مخلوط کنید.
۵- بستنی رو داخل ظرف در دار بریزین و با لیسک کاملا صاف کنید. روی بستنی رو با یک نایلون یا سلفون پوشش بدین طوری که نایلون کاملا به بستنی بچسبه و بستنی با هوا تماس نداشته باشه.
گوشه‌های ظرف رو هم حتما با دست کیپ کنید بعد در ظرف رو محکم ببندید و بستنی رو داخل فریزر قرار بدین و اجازه بدین یک شب داخل فریزر بمونه تا کاملا یخ بزنه و بعد میتونید از فریزر خارج کنید و با اسکوپ از بستنی بردارین.
داخل ظرف سرو قرار بدین و با شکلات رنده شده یا سس شکلاتی یا سس کاراملی تزئین کنید.

برترین ها